Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ОСКАРЖУЄ У СУДІ НЕОБҐРУНТОВАНІ ТАРИФИ НА ХОЛОДНУ ТА ГАРЯЧУ ВОДУ

30.09.15 12:28

30 вересня Київська міська організація Опозиційного Блоку подала позови до Окружного адміністративного суду Києва про скасування тарифів на холодну та гарячу воду, а також на централізоване опалення.

Юристи Опозиційного Блока вимагають скасувати Постанову Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 31.03.2015, що підвищила тарифи на централізоване опалення на 70%, на гарячу воду – на 55%, а на холодну воду – на 35%.

«Ми вважаємо, що такі тарифи є необґрунтованими та незаконними, оскільки вони порушують головний принцип регулювання цін та тарифів на комунальні послуги – вони не забезпечують баланс інтересів споживачів комунальних послуг, держави та суб’єктів господарювання. Вони не враховують реальний рівень платоспроможності людей. Як може пенсіонер чи інвалід з пенсією менш, за прожитковий мінімум, сплачувати такі великі гроші за «комуналку»? І не треба казати про субсидії, їх дуже складно отримати тому, хто не має здоров’я, аби ходити по чиновних кабінетах, щоб отримати ці крихти, які влада називає субсидіями», – заявив Голова Київської міської організації Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

Позови було подано в інтересах київської пенсіонерки, яка є інвалідом, тому єдиним джерелом її доходів є лише мінімальна пенсія 1080 грн. Навіть після підвищення у жовтні, її пенсія не досягне рівня, розрахованого Міністерством соцполітики станом на серпень – 2497 грн.