Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Влада вперто не бажає бачити, в яку прірву вона заганяє людей»

01.10.15 6:58

1 жовтня відбулося засідання Київського адміністративного апеляційного суду за позовом Опозиційного Блоку щодо скасування тарифів на електрику. Рішення не було прийнято, суд переніс засідання на 15 жовтня.

«Ми сподіваємося, що суд прийме сторону звичайних людей. Кияни та жителі інших міст не повинні платити за завищеними тарифами, віддаючи величезні суми комунальним монополістам, які, при цьому, навіть не намагаються забезпечити нормальну якість послуги. Багато хто мав змогу оцінити якість послуг минулої зими, коли періодично не було світла й тепла. Зрештою, судді – теж люди, вони теж отримують рахунки за комунальні послуги. Це несправедливе підвищення зачіпає також їх самих, як жителів Києва», – заявив Глава Київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

Опозиція почала судову тяжбу з урядом ще навесні. Опозиційний блок вимагає скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг тарифи на електрику, яке передбачає поетапне підвищення тарифів на електрику в 3,5 рази до 2017 року.

Останнє підвищення відбулося 1 вересня – електрика в середньому подорожчала на 23%. Одночасно з підвищенням тарифів був знижений мінімальний місячний обсяг споживання з 150 кВт до 100 кВт. У такий об’єм не вкладається практично жодна сім’я. Тому споживачам доводиться платити за збільшеним тарифом, призначеним для тих, хто споживає від 100 до 600 кВт, хоча їх потреби можуть лише трохи перевищувати 100 кВт.

«Влада вперто не бажає бачити, в яку прірву вона заганяє людей і економіку в цілому. Якщо встановити ціни, які вище, ніж люди можуть заплатити, споживачі просто не будуть платити», – заявив глава київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Нагадаємо, 6 квітня Опозиційний Блок подав позов до Окружного Адміністративного суду Києва з вимогою скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, про підвищення тарифів на електрику. 17 липня Окружний Адміністративний суд ухвалив рішення у справі про скасування підвищення тарифів на електроенергію на користь відповідача.

Крім оскарження тарифів на електроенергію, Опозиційний Блок також вимагає скасувати підвищення тарифів на газ, на централізоване опалення, на гарячу і холодну воду, а також вимагає від Кабінету міністрів підвищення соціальних стандартів до рівня реального прожиткового мінімуму.