Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ ПОПРОСИВ КЛИЧКО НЕ ЕКОНОМИТИ НА ОСВІТІ І ЗУПИНИТИ НЕКОМПЕТЕНТНІ ДІЇ ЙОГО ПІДЛЕГЛИХ

07.10.15 9:55

Кандидат у мери від Опозиційного блоку Олександр Пузанов звернувся до діючого мера Віталія Кличка з проханням відкликати пропозиції, спрямовані КМДА в Міносвіти щодо зміни системи оплати праці педагогів. Про це Пузанов написав на своїй сторінці в Facebook.

“Переконаний, що Ви і Ваші заступники не володіли інформацією про зміст підготовлених працівниками КМДА пропозицій по “вдосконаленню нормативно-правової бази по галузі “Освіта”, оскільки вони відверто спрямовані на свідоме погіршення умов праці та оплати працівників освіти, приниження їх професійної гідності”, – йдеться в тексті листа на ім’я Кличка.

Зокрема, на думку лідера київської організації Опозиційного блоку, зміст пропозицій КМДА зводиться до істотного збільшення навчальних груп та зростання педагогічного навантаження на вчителів і вихователів. Так, зокрема, в окремих типах навчальних закладів Києва пропонується збільшити педагогічне навантаження з 18 навчальних годин на тиждень до 24 і з 30 навчальних годин на тиждень до 36.

Також КМДА пропонує встановити наповнюваність дошкільних навчальних закладів на рівні 20-25 вихованців замість 10- 15 існуючих на сьогодні. У загальноосвітніх навчальних закладах з кількістю учнів у класі більше 29 при вивченні української мови запропоновано взагалі не ділити класи на групи, а при поглибленому вивченні іноземної мови з 1 класу проводити розподіл на групи по 10-15 учнів у кожній (не більше 2 груп) замість 8-10 учнів (не більше 3 груп), які є на сьогодні.

На думку Олександра Пузанова, такі нововведення призведуть не стільки до “оптимізації видатків бюджету міста Києва”, скільки до падіння якості столичної освіти. “Як керівник міста Ви повинні негайно зупинити некомпетентні дії Ваших підлеглих, які можуть призвести до катастрофічних наслідків в галузі освіти Києва. Це фактичне руйнування системи утворення і знищення мотивації педагогів до роботи”, – закликав він чинного главу КМДА.