Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Нам доведеться взяти й віддати половину того, що місто заробляє»

08.10.15 7:19

Київ оголосив технічний дефолт. Київська міськрада вирішила з 6 листопада пригальмувати виплати з обслуговування місцевих облігацій 2005-2011 років.  Cтолиця загалом повинна іноземним кредиторам 550 млн доларів.

Лідер київського «Опозиційного Блоку» Олександр Пузанов упевнений, що ситуація, яка склалася – результат недалекоглядної фінансової політики, нездатність влади планувати свої доходи та витрати, а також своєчасно вести переговори з кредиторами.

«Те, що місту доведеться цього року заплатити 250 млн доларів, було відомо ще з 2005 року. Нинішня київська влада, розуміючи, що грошей на виплати немає, зобов’язана була провести консультації з урядом – чи можна залучити додаткове фінансування або випустити нові боргові інструменти. Вона зобов’язана була провести переговори з кредиторами щодо можливості розстрочки цього боргу. А не доводити ситуацію до того, що за місяць до настання терміну погашення зобов’язань, раптом виявити, що у міста немає можливості їх погасити», – вважає політик.

Ситуація з боргами дійсно катастрофічна. Загальний обсяг боргового навантаження вже перевищує 50% бюджету столиці. «Нам доведеться взяти й віддати половину того, що місто заробляє. А 80% бюджетних витрат – це соціальні статті: медицина, освіта, бюджетники. Не залишиться грошей навіть на те, щоб фінансувати першочергові завдання. Це означає, що бюджетники не отримають надбавок, що дороги, лікарні, поліклініки, школи, дитячі майданчики, та інші соціальні об’єкти не будуть будуватися. Місту доведеться сильно урізати свої витрати, і постраждають в першу чергу його самі соціально незахищені мешканці », – підкреслює політик.

«Києву не вистачає грошей не тільки на обслуговування боргів, а й на найнеобхідніші речі. Аби виправити ситуацію, міській владі потрібно терміново вирішувати питання з наповненням бюджету, з податковими надходженнями. Мова йде про податок на доходи фізичних осіб, 60% якого Київ зараз передає в бюджет держави, хоча інші українські міста віддають лише 40%. Крім того є неадекватна плата за землю, яка не відповідає ринковому рівню. Ще е гроші, які місто не отримує з ларьків, хоча вони понатикані біля кожної станції метро. Занадто низька плата за рекламу, яка не переглядалася два роки, хоча ціни в державі за цей час зросли на 75% », – пояснив Пузанов.

Він підкреслив, що якщо Київ зможе правильно розпорядиться своїми ресурсами, то отримає необхідні гроші та розрахується з кредиторами.