Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: дії влади по відношенню до опозиції тільки підсилюють нас

14.10.15 12:03

Лідер «Опозиційного Блоку» Києва Олександр Пузанов зустрівся з представниками української місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Олександр Пузанов звернув увагу ОБСЄ на цілий ряд порушень, з якими пов’язані місцеві вибори в Україні.

«Проблеми скупки голосів, підкупу виборців носять в Україні системний характер і ніяк не вирішуються. Правоохоронні органи не реагують на подібні факти – це показали довибори у Чернігові, це показує кампанія в Києві. Факти підкупу фіксували журналісти, про це багато писали, але кримінальні справи не порушено, нікого не притягнуто до відповідальності », – зазначив Олександр Пузанов.

Лідер «Опозиційного Блоку» надав представникам ОБСЄ факти щодо тиску на опозицію в різних регіонах України, порушень законодавства про місцеві вибори, псування агітаційної продукції, випадків підкупу виборців з боку провладних кандидатів.

«Ми постійно фіксуємо факти підкупу: деякі кандидати роздають гроші, продукти, талони на стрижку – але органи правопорядку ніяк не реагують. Це говорить про те, що займатися підкупом можуть тільки провладні кандидати – вони не побоюються переслідувань », – підкреслив Олександр Пузанов.

Відповідаючи на запитання представників ОБСЄ, Олександр Пузанов зазначив, що такий тиск на опозицію, яке зараз спостерігається в Україні, можна порівняти хіба що з ситуацією в сусідній Росії.

«Ми судимося, суди приймають рішення на нашу користь, але це не рятує від свавілля. Наприклад, у Харкові не реєструють «Опозиційний Блок» та не допускають його до виборів, хоча наша політична сила користується підтримкою не менше 40% виборців. Місцевий Харківський суд оскаржує постанову Центральної виборчої комісії, яке зобов’язує зареєструвати «Опозиційний Блок». Хоча подібні рішення перебувають у компетенції виключно суду апеляційної інстанції! Влада робить все, для того, аби позбавити наших виборців можливості голосувати. І виборці це розуміють. Саме тому зростає підтримка Опозиційного блоку в багатьох областях України. Своїми діями влада мобілізує не тільки наш електорат, але й не визначилися виборців, що, безумовно, робить нас сильнішими », – пояснив політик.

Представники ОБСЄ просили лідера Опозиційного блоку Києва Олександра Пузанова й надалі інформувати їх про порушення в ході кампанії і в день голосування.