Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Тривалі пожежі навколо Києва – свідчення некомпетентності влади

19.10.15 3:03

Попри середину осені, кияни як і раніше задихаються від смогу через горіння торфовищ. 19 жовтня, за даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, навколо Києва горів торф на площі 122 гектари.

«Влада довела ситуацію до критичної, це насправді загрожує здоров’ю киян і жителів київської області», – заявив кандидат у мери Києва лідер «Опозиційного Блоку» Олександр Пузанов.
Вже кілька місяців влада не може загасити торфовища, які палають, що є свідченням некомпетентності нинішнього керівництва ГСЧС та міста, вважає опозиціонер. Торфовища навколо Києва горіли завжди, але у попередні роки владі вистачало сил і професіоналізму, аби ліквідувати проблему за кілька годин. Тільки за нинішньої влади надзвичайні ситуації з пожежами тривають, починаючи з травня і по сьогоднішній день.

«У Києві та в області не вистачає пожежних частин. У Києві їх всього 50% від норми. Недостатня кількість підрозділів означає нестачу особового складу, який безпосередньо бере участь у гасінні пожеж. Більш того, навіть ті пожежні частини, які є, катастрофічно погано забезпечені технікою, паливом, спорядження і пожарно-технічним обладнанням. Пожежники отримують всього 10% від того, що їм необхідно для ефективної роботи. Таке злочинне ставлення влади до забезпечення пожежників ставить під загрозу безпеку та здоров’я громадян », – підкреслює Олександр Пузанов.
Він зазначив, що природні фактори, які сприяють горінню торфовищ, а саме: довгий період без дощів, падіння рівня ґрунтових вод у заплавах річок в Ірпінському та Обухівському районах, а також діяльність людей, які спалюють суху траву та бур’ян, – це щорічні явища. «Влада чудово знає, що кожен рік після збору врожаю дачники та сільські жителі спалюють бур’ян, влада знає, що посуха підвищує ризик поширення пожеж, але нічого не робить для того, щоб впоратися з ситуацією. Це свідчить про її некомпетентність», – вважає Олександр Пузанов.

За його словами, в ситуації, що склалася, ГСЧС та київська влада зобов’язані були посилити постачання пожежних частин, надати їм необхідну техніку, обладнання та паливо. У разі необхідності, чинний мер Києва Віталій Кличко мав звернутися до Президента України аби частину техніки та особового складу тих підрозділів війська, які зараз відводять із зони проведення АТО, спрямувати на допомогу київським пожежникам. «Наскільки мені відомо, Віталій Кличко до Президента не звертався», – зауважив політик.

Опозиціонер нагадав, що столична влада повинна була проінформувати громадян про стан справ і реальної небезпеки із задимленням. «Киян, жителів області та гостей столиці необхідно було повідомити за допомогою СМС-розсилки, у міської влади є така можливість», – пояснив Олександр Пузанов.

Серед невідкладних заходів, які влада мала б зробити в такій ситуації: заборона в’їзду великогабаритного транспорту в Київ, посилення вентиляції в тунелях метро, щоб не допустити концентрації диму, збільшення чергувань лікарів, які спеціалізуються на хворобах дихальних шляхів і серця.

Олександр Пузанов також закликав усі політичні сили утриматися від проведення масових заходів на вулицях: «Попри те, що зараз йде останній тиждень агітації перед місцевими виборами, я закликаю політичні сили, які в них беруть участь, проявити турботу про здоров’я своїх виборців і скасувати масові заходи на відкритому повітрі».