Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: БОРОТЬБА ЗА СКАСУВАННЯ ГРАБІЖНИЦЬКИХ ТАРИФІВ ПРОДОВЖИТЬСЯ В СУДІ

20.10.15 6:57

Александр Пузанов фото

За тиждень Опозиційний блок зібрав понад 3000 підписів киян проти підвищення комунальних тарифів. Свій підпис міг поставити кожен бажаючий, підійшовши до агітаційних наметів партії.

«Більше трьох тисяч осіб своїми підписами підтвердили, що підтримують нашу позицію відносно незаконності і необґрунтованості комунальних тарифів. Вони так само, як і ми, вважають, що ці грабіжницькі тарифи повинні бути скасовані. Сподіваємося, суд почує нас і ті тисячі людей, які вимагають того ж, і прийме справедливе рішення», – заявив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Він передав підписи до Окружного адміністративного суду Києва разом з клопотанням долучити підписні листи до матеріалів справи.

20 жовтня Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд справи за позовами Опозиційного блоку щодо незаконності підвищення тарифів на гарячу воду і на опалення. Юристи Опозиційного блоку вимагають скасувати Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, від 31.03.2015. Нагадаємо, що цією постановою комісія підвищила тарифи на централізоване опалення на 70%, на гарячу воду – на 55%, а на холодну воду – на 35%.

«Ми вважаємо, що комунальні тарифи є необґрунтованими і незаконними, оскільки вони порушують головний принцип регулювання цін і тарифів на комунальні послуги – вони не забезпечують баланс інтересів споживачів комунальних послуг, держави та суб’єктів господарювання. Тарифи не враховують реальний рівень платоспроможності людей. Національна комісія не мала повноважень для того, щоб їх встановлювати. Тому ми вважаємо, що ці тарифи повинні бути скасовані», – заявив Олександр Пузанов.

Позови були подані в інтересах київської пенсіонерки, яка є інвалідом. Єдине джерело її доходів – це мінімальна пенсія у розмірі 1080 гривень. Навіть після підвищення в жовтні, її пенсія не досягне рівня, розрахованого Міністерством соцполітики для міста Києва, і який станом на серпень цього року становив 2497 гривень.

«Збір підписів – це не акція і не самоціль. Важливо пред’явити суду докази, що проблема завищених тарифів носить не одиничний, як у випадку з позовом конкретної пенсіонерки, а системний характер. І якщо суд прийме рішення на користь цієї мешканки Києва, то несправедливі тарифи слід скасувати для всіх киян. Саме реальними діями на шляху вирішення київських проблем ми і відрізняємося від інших політичних сил!», – стверджує Олександр Пузанов.

Збір підписів на підтримку скасування комунальних тарифів триває. Нові підписи також долучатимуться до матеріалів справи.

Фото події