Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Реальна діюча опозиція владу лякає

30.10.15 6:12

Лідер «Опозиційного Блоку» Києва Олександр Пузанов зустрівся з представниками української місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO).

Він привернув увагу представників місії до проблем, які викликав чинний закон про місцеві вибори та порушень законодавства, які супроводжують всі етапи виборчого процесу в Україні.

«На етапі підготовки до виборів ми попереджували про проблеми, які несе із собою цій закон. Все, про що ми попереджували, ми зараз маємо: кандидат, який переміг на окрузі не обов’язково увійде до складу міської ради, якщо в нього буде занадто малий внутріпартійний рейтинг, таким чином виборці округа не матимуть представника, якому довіряють. Від іншого округу у Київраду можуть пройти два представники – це така дивна мажоритарна система з елементами лотереї», – розповів Олександр Пузанов.

Цікавили представників місії також факти скупки голосів, підкупу виборців, які носять в Україні системний характер і ніяк не вирішуються.

«Ми постійно фіксуємо факти підкупу: деякі кандидати роздають гроші, продукти, талони на послуги – але ніхто не притягнутий до відповідальності. Це говорить про те, що займатися підкупом можуть тільки провладні кандидати – вони не побоюються переслідувань», – підкреслив Олександр Пузанов.

Лідер «Опозиційного Блоку» надав представникам місії факти щодо тиску на опозицію в Києві, та в інших регіонах України, порушень законодавства про місцеві вибори, псування агітаційної продукції, випадків підкупу виборців з боку провладних кандидатів та інших порушень, які опозиція фіксувала на етапі агітації перед місцевими виборами.

«Зараз найбільш актуальною для нас є проблема підрахунку голосів. Він тягнеться вже 5 днів, але результату ще немає. Територіальна виборча комісія досі не може надати дані щодо явки, хоча вона повинна знати цю цифра вже наступного дня після голосування. Ми постійно стикаємося зі скандалами, що пов’язані із зіпсованими бюлетенями. Ми розуміємо, що така повільність підрахунку та така кількість зіпсованих бюлетенів, що її знаходять при перерахунку, може бути пов’язана тільки з одним: з фальсифікаціями», – розповів Олександр Пузанов.

За його словами, у опозиції є запитання щодо результатів на понад 50-ти дільниць. Проте в умовах, коли Опозиційний Блок позбавили представників на рівні районних комісій, домогтися перерахунку вкрай важко.

«Ми вимагаємо перерахунку голосів на понад 50 дільницях. Якщо знадобиться, ми дійдемо до суду. Опозиційний Блок так старанно намагаються не пустити до Київради, тому що реальна діюча опозиція владу лякає. Вона заважатиме «договорнякам», які влада вже планує. Проте для захисту інтересів киян опозиція в Київраді вкрай необхідна», – зауважив політик.

Він повідомив представників української місії ENEMO, що згідно з паралельним підрахунку голосів, який здійснювала політична партія, Опозиційний Блок долає прохідний бар’єр у 5% та потрапляє до складу Київради.

 

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) є мережею з 22 провідних організацій зі спостереження за виборами з 18 країн Європи і Центральної Азії, в тому числі з трьох країн Європейського Союзу. Це десята місія зі спостереження за виборами від організації ENEMO в Україні. Місія ENEMO розосередила 50 довгострокових спостерігачів по території України з метою спостереження та оцінки виборчого процесу у своїх регіонах під час проведення виборів 25 жовтня 2015 року, а також можливого другого туру виборів.