Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Київська влада маніпулює з явкою виборців

31.10.15 11:58

Александр Пузанов фото

Опозиційний Блок – єдина політична сила, яка на місцевих виборах в Києві поводилася як партія європейського зразка. Про це заявив лідер київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов в ефірі радіостанції «Голос Столиці».

«Ми не «засівали гречку», не роздавали виборцям мед або продуктові набори. Не встановлювали за тиждень перед виборами дитячі майданчики та лавочки для пенсіонерів. Не намагалися підкупити виборців. Опозиційний Блок повівся як цивілізована партія: презентував свою програму, роз’яснював своє бачення майбутнього для Києва через свою партійну газету. На жаль, ця кампанія не стала змаганням програм та ідеологій. Вона звелася до традиційної «гречки» та адмінресурсу для фальсифікацій», – розповів політик.

Олександр Пузанов додав, що саме влада створила підґрунтя для фальсифікацій, оскільки ніхто не був покараний ні за підкуп, ні за зловживання під час підрахунку голосів. Він нагадав про те, що менш ніж за місяць перед виборами, з 1 по 19 жовтня, Рішеннями Київського міського Голови міська влада роздала чинним депутатам Київради (які на той час вже були зареєстровані як кандидати у депутати нового складу міськради) декілька десятків мільйонів гривень «на виконання передвиборчих обіцянок». Саме за ці гроші з міського бюджету депутати ремонтували дахи, під’їзди, встановлювали лавочки та дитячі майданчики.

Крім того, за словами опозиціонера, міська влада здійснювала також адміністративний тиск на виборчий процес.

«Це дуже дивна ситуація: під час виборі КМДА створила Київський міський координаційний центр на чолі з керівником апарату Київської міської державної адміністрації Володимиром Бондаренком. Згідно із законом цей центр мав би займатися забезпеченням діяльності виборчкомів, надавати їм приміщення, темнику, столи, стільці, охорону. Проте його керівник чомусь коментує хід виборів, результати підрахунку, повідомляє про кількість скарг та прогнозує, де саме має відбутися перерахунок. Це ніщо інше, як пряме втручання міської влади до виборчого процесу», – пояснив Олександр Пузанов.

Таким чином, зараз чинна київська влада має всі можливості для фальсифікацій. Насамперед, це маніпуляція з явкою виборців, підкреслив політик.

«Головна маніпуляція, яка відбувається на цих виборах, це маніпуляція з явкою. Різниця між тією цифрою, яку ми побачили по бюлетенях з мокрими печатками, та тією, про яку нам каже ТВК – 14 тисяч голосів. Це дуже багато, адже за чинним законом, хто стане депутатом, та яка партія пройде до Київради, визначають не сотні, а навіть десятки голосів», – підкреслив Олександр Пузанов.

Він додав, що зараз Опозиційний Блок написав до Територіальної виборчої комісії вже понад 50 скарг з вимогами перерахунку голосів.

«Ми боротимемося до кінця. Якщо влада завдяки маніпуляціям цифрами не пустить опозицію до Київради, ми не визнаємо результати виборів. За Опозиційний Блок проголосували понад 40 тисяч людей в Києві. Ми не дозволимо просто викинути їхні голоси на смітник», – наголосив Олександр Пузанов.