Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: МАНІПУЛЯЦІЇ З ЦИФРАМИ ЗАВДАЮТЬ ШКОДИ НЕ ТІЛЬКИ РЕЗУЛЬТАТАМИ ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, ВОНИ СТАВЛЯТЬ ПІД СУМНІВ САМУ ЛЕГІТИМНІСТЬ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У КИЄВІ

04.11.15 6:19

Київський Опозиційний блок не визнає результати місцевих виборів, оскільки вони були сфальсифіковані. Опозиція подала відповідні заяви в МВС і в Генеральну Прокуратуру.

Прямим доказом фальсифікації є розбіжність цифр у протоколі Київської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Київської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі», який був затверджений 2 листопада 2015 року. Згідно з цим документом, у Києві було надруковано 2163012 бюлетенів, а видано на дільницях більше на 2165 – 2165177 штук.

«Звідки взялися додаткові 2165 бюлетенів, якщо їх офіційно не друкували? Або цих бюлетенів фізично не існує, але їх порахували, або деяку кількість бюлетенів було додруковано «неофіційно». Причому, невідомо – скільки саме могло бути надруковано. У будь-якому випадку – це пряме свідчення так званого «вкидання» бюлетенів у виборчі урни. Це свідчення фальсифікацій, якими займалася влада. Ніхто, крім неї не міг «матеріалізувати» з повітря додаткові бюлетені», – заявив лідер Опозиційного блоку Києва Олександр Пузанов.

Він пояснив, що таку розбіжність в цифрах неможливо пояснити ніякими технічними помилками, бо кількість бюлетенів, виданих на дільницях, підтверджується протоколами районних та дільничних виборчих комісій. З іншого боку, цифра надрукованих бюлетенів в протоколі також підтверджена документами – вона фігурує в Постановах Київської міської виборчої комісії.

«2 165 проголосувавших бюлетенів, які ніхто не друкував – це пряме свідчення фальсифікацій, якими займалася влада. Ніхто, крім неї не міг «матеріалізувати» з повітря додаткові бюлетені», – зазначив політик.

Олександр Пузанов заявив, що подібні факти мають всі ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 і ч. 4 ст. 158 Кримінального кодексу України. Йдеться про підробку або незаконне виготовлення, використання, зберігання незаконно виготовлених або підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах та інших документів, які відповідно до законодавства мають стосунок до виборчих документів). Такі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, членом виборчої комісії або службовою особою з використанням службового становища, а також у разі, якщо такі дії призвели до неможливості встановлення підсумків голосування на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі або до визнання голосування на виборчій дільниці недійсним , караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

«Ми вимагаємо, щоб винні були притягнуті до відповідальності, щоб були встановлені факти фальсифікацій або доведено їх відсутність. Ми вимагаємо, щоб влада почала рахуватися з людьми і враховувати реальні результати їхнього волевиявлення. Маніпуляції з цифрами завдають шкоди не тільки результатами Опозиційного блоку, вони ставлять під сумнів саму легітимність місцевих виборів у Києві», – заявив Олександр Пузанов.