Укр

Новини опозиційного блоку

КИЇВСЬКИЙ ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК: БЮЛЕТЕНІ, ЯКІ НАДРУКОВАНІ З ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНУ І ПРОЦЕДУРИ Є НЕДІЙСНИМИ

06.11.15 12:09

Сьогодні, 6 листопада, Окружний Адміністративний суд Києва може ухвалити рішення про легітимність чи нелегітимність місцевих виборів у Києві. Засідання почалося 5 листопада і продовжиться сьогодні.

З позовом до суду звернувся Опозиційний блок. Предметом суперечки стали протиправні дії Київської міської виборчої комісії щодо встановлення результатів голосування, затверджені протоколом міської комісії 2 листопада 2015 Так, кількість виготовлених бюлетенів становить 2163912 шт., А кількість бюлетенів, які отримали дільничні комісії –2 165177 шт. Різниця 2165 штук.

Таку розбіжність в цифрах неможливо пояснити ніякими технічними помилками, упевнені в Опозиційному блоці, бо кількість бюлетенів, виданих на дільницях, підтверджується протоколами районних та дільничних виборчих комісій.

Кількість надрукованих бюлетенів комісія поки не змогла підтвердити нічим. Як пояснили вчора під час судового засідання представники комісії, незважаючи на вимогу закону, вона не приймала постанови про вибір друкарні для друку бюлетенів. Друкарню призначали всього лише протокольним рішенням. Документ, який би підтверджував кількість замовлених в друкарні бюлетенів, комісія поки не надала.

У Опозиційному блоці вважають, що бюлетені, які надруковані з порушенням Закону і процедури є недійсними.

У процесі слухання, суд задовольнив клопотання Опозиційного блоку про витребування у Київської міської комісії документів, які зможуть дати відповідь за кількістю бюлетенів, які були отримані дільничними комісіями.

Київський Опозиційний блок вважає, що розбіжності цифр у протоколі Київської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Київської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі», який був затверджений 2 листопада 2015, є прямим свідченням фальсифікацій.

«Комісія так довго – більше тижня рахувала голоси, тому що у неї не сходилися цифри. Цифри так і не зійшлися, а терміни вже підганяли – результати місцевих виборів треба було оголосити до 4 листопада. – Пояснює глава Київської організації Опозиційного блоку Олександр Пузанов. – Звідки взялися додаткові 2165 бюлетенів, якщо їх офіційно не друкували? Або цих бюлетенів фізично не існує, але їх порахували, або деяку кількість бюлетенів було додруковано «неофіційно». Причому, невідомо – скільки саме могло бути надруковане. У будь-якому випадку – це пряме свідчення так званого «вкидання» бюлетенів у виборчі урни. Це свідчення фальсифікацій, якими займалася влада. Ніхто, крім неї не міг «матеріалізувати» з повітря додаткові бюлетені».

Опозиційний блок не визнає результати місцевих виборів і заявляє, що вони були сфальсифіковані. Окрім звернення до суду, опозиція також подала заяви в МВС і в Генеральну прокуратуру.