Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Систему, в який інтереси громадян стоять для держави на останньому місці, необхідно зламати»

19.11.15 5:41

Лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов прокоментував ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду про зупинку провадження по справі про скасування підвищення тарифів на газ для населення

«Суд визнав свою неспроможність вирішити справу. Рішення очевидне: комунальні тарифи на газ влада встановила незаконно, без економічного обґрунтування. Комісія, яка затвердила постанову про підвищення тарифів, не мала на це повноважень. Проте таке рішення не на користь діючої влади. Тому суд, який зараз знаходиться під значним тиском через судову реформу та загрозу люстрації, не наважився його прийняти. Він «самоусунувся» від справи, та затягнув її розгляд на невизначений термін. Нажаль, увесь цей час громадяни мають сплачувати за газ за завищеними необґрунтованими тарифами. Таку систему, в який інтереси громадян стоять для держави на останньому місці, необхідно зламати», – наголосив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Він зауважив, що процесуальний кодекс містить вичерпний перелік випадків, у яких суд може зупинити розгляд справи. Але випадку «політичної доцільності» серед них не має.

Нагадаємо, 18 листопада Київський апеляційний адміністративний суд зупинив провадження по справі про скасування постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, зі встановлення тарифів на газ для населення. Він також виніс ухвалу про звернення до Конституційного суду із питання наявності у НКРЕКП повноважень на встановлення тарифів на газ.

11 вересня Опозиційний блок подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду щодо підвищення комунальних тарифів на газ. Опозиція, діючи в інтересах київського пенсіонера, намагається через суд скасувати постанову про підвищення на 280% тарифів на газ для населення.