Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Київська влада повинна жорсткіше відстоювати інтереси столиці»

22.12.15 1:58

Проект змін до бюджетного кодексу, який Кабмін вніс до парламенту в рамках бюджетного пакету, позбавляє Київ частини доходів. Про це заявив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

«Всупереч словам влади про децентралізацію, вона планує фіскальну централізацію. Проект Бюджетного кодексу передбачає зменшення доходів місцевих бюджетів. При цьому на місцеві бюджети перекладаються додаткові витрати на освіту, охорону здоров’я та соціальну сферу. Київ, як завжди, виявляється дискримінованим: у той час, як у всіх інших міст до держбюджету забирають 25% єдиного податку, Києву доведеться віддати 60%», – пояснив Олександр Пузанов.

Він нагадав, що зараз єдиний податок повністю надходить до муніципальних бюджетів. У Києві зареєстровано понад 122 тисяч платників єдиного податку, які приносять міській казні понад 12% всіх надходжень.

«Держава хоче забрати собі левову частку податкових надходжень від малого бізнесу, який і працює за спрощеною системою оподаткування, але залишає Київ та інші муніципалітети сам на сам з всіма проблемами, які пов’язані з його роботою: розміщенням МАФів, прибиранням території навколо них тощо», – додав Олександр Пузанов.

Ще однією дискримінаційної нормою є перерахування до держбюджету 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що мешкають в Києві, тоді як інші міста перераховують до державної скарбниці тільки 40% цього податку. ПДФО приносить Києву 7,5-7,9 млрд грн, або більше ніж половина всіх доходів міста.

«Київська влада повинна зайняти більш жорстку позицію у відстоюванні інтересів столиці. Віталій Кличко давно міг би зібрати парламентських депутатів від БПП, керівником яких він є, як голова партії, та вирішити всі питання з київськими податками. Замість цього міська влада обмежується заявами та обіцянками », – зазначив політик.

Опозиціонер нагадав, що чинний київський мер Віталій Кличко неодноразово обіцяв на законодавчому рівні повернути столиці 100% ПДФО.