Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «В епоху інтернету забороняти фільми просто безглуздо»

12.01.16 5:32

На 10 лютого призначено перше засідання суду за позовом Опозиційного блоку до Міністерства культури України щодо так званого «чорного списку» – 83 діячів культури, які, на думку Мінкульту, створюють «загрозу для національної безпеки України». Фігурантам «чорного списку» заборонено в’їзд на територію України. Крім того, українським телеканалам заборонено показувати фільми і програми з їх участю. Це автоматично позбавляє українців можливості дивитися по національному телебаченню такі класичні фільми, як: «Кавказька полонянка», «Гараж», «Чародії», «Іронія долі або з легким паром», «Стомлені сонцем», «Вітаю, я ваша тітка» і інші.

Справа розглядається в Окружному адміністративному суді Києва.

«Приводом для подачі позову стало збільшення списку осіб, яких Міністерство культури вважає загрозою для національної безпеки України, до 83 осіб. У перелік «небезпечних» потрапили актори, що складають славу кінематографа. Серед них Наталія Варлей, Валентина Тализіна, Валентин Гафт, Дмитро Харатьян, Михайло Боярський, Жерар Депардьє та інші. Важко зрозуміти, яку загрозу для національної безпеки України несуть старі фільми з їх участю. Адже на «Трьох мушкетерах», «Гості з майбутнього», «Іронії долі» виховано не одне покоління українців, їх заслужено люблять й переглядають», – пояснив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Суд зобов’язав Міністерство культури надати не лише актуальний список осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України, а й копії матеріалів, на підставі яких ці актори були включені в список.

«Ми не сумніваємося, що Міністерство культури не зможе надати жодних підтверджень того, що фільми 20-30 річної давності, чимось загрожують безпеці України», – вважає Олександр Пузанов.

Нагадаємо, 24 грудня на сайті Міністерства культури з’явився розширений список людей, які «створюють загрозу для національної безпеки України».

«В епоху інтернету забороняти фільми просто безглуздо, тому що в мережі можна знайти й подивитися все, що забажається. Тому, безумовно, ми розраховуємо на позитивне рішення суду та на скасування цієї безглуздої заборони», – заявив політик.

До участі в процесі також залучені представники Служби безпеки України, Ради національної безпеки та оборони України, Нацради з питань телебачення та радіомовлення, а також Державного агентства з питань кіно.

Деякі фільми, що заборонені до показу:

«Астерікс і Обелікс» (Жерар Депардьє)

«Вій» (Наталія Варлей)

«Гараж» (Валентин Гафт)

«Гардемарини, вперед!» (Дмитро Харатьян)

«Д’Артаньян і три мушкетери» (Михайло Боярський, Олег Табаков)

«Двадцяте століття», реж. Бернардо Бертолуччі (Жерар Депардьє)

«Життя Клима Самгіна» (Валентин Гафт)

«Життя Пі» (Жерар Депардьє)

«Забута мелодія для флейти» (Валентин Гафт)

«Здрастуйте, я ваша тітка» (Валентин Гафт)

«Зелений фургон» (Дмитро Харатьян)

«Іронія долі або з легким паром» (Валентина Тализіна)

«Кавказька полонянка» (Наталія Варлей)

«Майстер і Маргарита» (Валентин Гафт)

«Москва сльозам не вірить» (Олег Табаков)

«Париж, я люблю тебе» (Жерар Депардьє)

«Останнє метро», реж. Франсуа Трюффо (Жерар Депардьє)

«Собака на сіні» (Михайло Боярський)

«В’язень замку Іф» (Михайло Боярський)

«Чародії» (Валентин Гафт)

«Людина з бульвару капуцинів» (Михайло Боярський, Олег Табаков)