Укр

Новини опозиційного блоку

Опозиційний блок зареєстрував законопроект про внесення змін до держбюджету на 2016 рік

22.01.16 9:10

Опозиційний блок зареєстрував Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” (щодо змін у макроекономічних показниках у 2016 році, усунення недоліків при формуванні видатків державного бюджету та підвищення соціальних стандартів) №3793.

Авторами законопроекту виступили народні депутати: Юрій Бойко,Сергій Льовочкін, Наталія Королевська, Микола Скорик, Юрій Павленко та Вадим Новинський.

За словами одного з лідерів Опозиційного блоку Сергія Льовочкіна, новий проект – це бюджет розвитку, в який закладено 10 млрд – на розвиток економіки та регіонів, а також додаткові 5,8 млрд – на соцдопомогу незахищеним верствам населення, 11,1 млрд на освіту та медицину, 5 млрд на збільшення субсидій ЖКГ, а також 62 млрд гривень на індексацію доходів українців.

«На відміну від прийнятого бюджету вимирання, опозиція пропонує бюджет розвитку. 84 млрд гривень додаткових витрат будуть спрямовані на статті, які дозволять економіці почати зростання і дадуть стимул до розвитку внутрішнього ринку. Вперше за останні два роки ми закладаємо 10 млрд на стимулювання економічного зростання і розвиток регіонів. Вперше за останні два роки наші фахівці заклали не номінальне, а реальне підвищення соцстандартів: в результаті двох індексацій в 2016 році мінімальні зарплати повинні скласти 1958 гривень, мінімальні пенсії – 1526 гривень. Ми переконані, що зростання доходів населення може дати поштовх до розвитку внутрішнього ринку», – заявив Сергій Льовочкін.

За його словами, в проекті змін до бюджету Опозиційного блоку закладено збільшення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та інвалідам на 5,8 млрд гривень. Також на 4,4 млрд гривень зростуть видатки на освіту та на 6,7 млрд гривень – на медицину. Майже всі ці кошти будуть перераховані в якості субвенцій регіонам.

«Але однією з ключових є пропозиція збільшити суми, що направляються на розвиток. Більш ніж у три рази – з 485 млн до 1,5 млрд гривень – зростає підтримка державних і регіональних інвестиційних проектів, на 500 млн – до 3,5 млрд гривень – збільшується бюджет фонду регіонального розвитку. Таким чином, на загальноукраїнські та регіональні проекти розвитку будуть спрямовані 5 млрд гривень. До цього можна додати і збільшені на 535 млн – до 2,475 млрд гривень – субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток», – сказав Льовочкін.

Метою цього законопроекту є приведення у відповідність до поточної економічної ситуації доходів та витрат бюджету, забезпечення соціального захисту населення в умовах високої інфляції та суттєвого зниження реального рівня соціальних стандартів і гарантій, а також зниження ризиків зриву програми розширеного фінансування з МВФ (дефіцит державного бюджету знижується з 3,7% до 3,4% ВВП за рахунок оптимізації державних витрат на стійкій основі).

Очікується, що після приведення Закону про державний бюджет України на 2016 рік до сьогоднішніх макроекономічних реалій, оптимізації витрат на державний апарат і зниження корупційної складової (можливості Кабміну у ручному режимі розподіляти кошти) на підвищення соціальних стандартів може бути спрямовано додатково майже 62 млрд грн.

За розрахунками авторів законопроекту, у результаті перегляду макропоказників та економії нераціональних видатків очікується додатково отримати більш ніж 80 млрд грн.