Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Київ не настільки багатий, щоб дозволити собі шість сотень депутатів»

28.01.16 7:27

Александр Пузанов фото

Київська влада повинна відкрито визнати, що їй не потрібні райради, а не ховатися за спинами депутатів і громадських організацій, вважає лідер Київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

Як стало відомо, 27 січня Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою призупинив вибори до районних рад Києва. З позовами до суду звернулися громадська організація «Громадський контроль« Наждак» а також два народні депутати.

«За цими дивними позовами від громадської організації та двох депутатів, що оскаржують проведення виборів в райради, стоїть банальне небажання київської влади ділитися повноваженнями. Районні ради їй не потрібні. Але й відмовитися від них влада не може – адже вона так старанно боролася за них три роки тому, коли була в опозиції. Намагатися вирішити питання через суд – це знущання з закону та зі здорового глузду», – пояснив політик.

На його думку, Київрада повинна була би відкрито та чесно розглянути скасування виборів на своєму засіданні. Якщо районні ради владі не потрібні, не варто було приймати рішення про їх створення.

«П’ятирічний досвід існування Києва з нинішньою моделлю управління – без районних рад – довів її абсолютну ефективність. Не було ніяких спроб переділу повноважень, не виникало проблем через те, що у нас позамежна кількість депутатів, кожен з яких відстоює свої особисті інтереси», – нагадав Олександр Пузанов.

Політик пояснив, що повернення райрад є вигідним для тих партій, які хочуть розширити своє представництво у київській міській владі, або в цю владу не потрапили.

«Як представник Опозиційного Блоку, з політичної точки зору, я теж зацікавлений у тому, щоб ці вибори відбулися і ми були би представлені в районних радах. Але, як киянин, я впевнений, що Києву райради не потрібні. Не варто «плодити депутатів». Чим їх більше, тим складніше приймати важливі для міста рішення. Ще 500 депутатів, кожен з яких вимагає персонального помічника, секретаря, грошей на виконання передвиборчих обіцянок, крім вже наявних 120 депутатів Київради, місто просто не потягне фінансово. Сотні мільйонів гривень, необхідних на їх утримання, краще витратити на вирішення соціальних проблем, що бентежать кожного киянина. Київ не настільки багатий, щоб дозволити собі шість сотень депутатів», – вважає Олександр Пузанов.