Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Влада обдурила людей»

01.02.16 3:00

Александр Пузанов фото

Опозиційний блок приєднався до судового процесу щодо призупинення проведення виборів до районних рад Києва. Київський апеляційний адміністративний суд прийняв до розгляду апеляційну скаргу політсили та призначив судове засідання на 11 лютого 2016 року.

Лідер київської опозиції Олександр Пузанов вважає, що у разі, якщо 11 лютого суд прийме рішення про поновлення виборчого процесу, вибори до районних рад ще можуть відбутися 27 березня, як заплановано.

«Виборчий процес має розпочатися 6 лютого. Проте, теоретично, якщо ЦВК й Київська територіальна виборча комісія продемонструють бажання провести вибори, вони можуть встигнути зробити це 27 березня», – зазначив політик.

Олександр Пузанов підкреслив, що як киянин, він особисто проти відновлення роботи районних рад.

«Києву не потрібні додаткові депутати. Місто, багато жителів якого ледве зводять кінці з кінцями, не може собі дозволити витрачати сотні мільйони гривень на нескінченні вибори та на утримання додаткових депутатів. Однак, як опозиційний політик я виступаю за те, аби міська влада поводилася чесно щодо виборців. Якщо вона пообіцяла вибори до районних рад, вона повинна або їх провести, або відкрито зізнатися, що передумала це робити. У цьому випадку необхідно на сесії Київради прийняти рішення про відмову від створення районних рад», – вважає опозиціонер.

За словами Олександра Пузанова, риторика міської влади свідчить про те, що їй райради не потрібні. Однак вона вважає за краще діяти через суд, прикриваючись громадською організацією.

«Київські чиновники заговорили про те, що вибори до районних рад не можна проводити, поки не визначений обсяг повноважень районних рад. Але хто їм заважав визначити цей обсяг? У влади було цілих півроку, щоб це зробити – рішення про проведення виборів ухвалив ще попередній склад Київради. Якби влада хотіла повернути райради, вона б і повноваження вчасно визначила, і при прийнятті міського бюджету врахувала б інтереси районних рад. Нічого з цього зроблено не було. На жаль, влада не знаходить сили діяти чесно щодо своїх виборців», – підкреслив Олександр Пузанов.

Нагадаємо, 27 січня Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою призупинив вибори до районних рад Києва. З позовами до суду звернулися громадська організація «Громадський контроль« Наждак» а також двоє народних депутатів. 29 січня юристи Опозиційного блоку оскаржили цю постанову в апеляційній інстанції.