Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Всі розмови про реформи звучать особливо дико, коли бачиш тотальне зубожіння людей»

03.02.16 7:00

За красивими словами представників влади про реформи та боротьбу з корупцією, стоїть банальне бажання тих, хто при владі, особисто збагатитися і розставити на посади «своїх» людей, – заявив під час зустрічі з голландськими журналістами лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Він нагадав, що такої кількості корупційних скандалів і звинувачень у розкраданні грошей Україна не бачила вже давно.

«Весь це бардак призводить до того, що з України йдуть іноземні інвестори. Навіть прем’єр-міністр заявив минулого тижня, що не очікує в найближчому майбутньому притоку в Україну іноземних інвестицій. Немає інвестицій – немає зростання виробництва, немає поліпшення життя людей. 18% падіння ВВП за два роки – ось результат роботи нинішньої влади», – зазначив Олександр Пузанов.

За словами політика, 2015 рік був особливо показовим: інфляція сягнула майже 50%, а за підсумками двох останніх років – 77%. Більше падіння реальних зарплат і пенсій було тільки в 1992-93 роках, коли розвалювалася радянська промисловість.

«Всі розмови про реформи звучать особливо дико, коли бачиш тотальне зубожіння людей. Люди, які щиро вірили, що ситуація зміниться на краще, зараз страждають від того, що через інфляцію їх доходи зменшилися в три рази. Зараз українські пенсіонери отримують менше $2 в день », – пояснив Олександр Пузанов.

Він нагадав, що за 20 місяців роботи уряду Яценюка тарифи на газ зросли на 756%, на теплову енергію на 141%. Мінімальна вартість електроенергії для населення збільшилася на 121%. Бюджет, розроблений Кабінетом Міністрів, передбачає підвищення мінімальної пенсії всього на 12%, хоча інфляція прогнозується на рівні 30%.