Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Влада вважає за краще налякати всіх на грип та роздати в метро безкоштовні маски, ніж профінансувати важливі медичні програми»

04.02.16 2:40

Замість нормального фінансування медицини влада роздає киянам в метро практично даремні маски від грипу, – заявив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов в коментарі для журналістів.

«Дуже легко піаритися на безкоштовній роздачі масок, але проблема в тому, що від грипу вони практично не допомагають. Те, що реально може допомогти, – це нормальне повноцінне фінансування медицини. Однак ні міський, ні державний бюджети на 2016 рік його не передбачають», – зазначив політик.

Він нагадав, що ніколи ще в історії України бюджетне фінансування медицини не опускалася до рівня 2,8% ВВП. У 2010-2013 роках цей показник в середньому становив 4,3% ВВП, що дозволяло задовольняти потреби галузі в середньому на 70-80%, а по найважливішім програмам і на 100%. Державний бюджет на 2016 рік забезпечує потребу менш, ніж на 30%, оскільки ціни на ліки та тарифи зросли за останні 2 роки в 3 рази. Попри рекордну девальвацію гривні й повний провал роботи МОЗ у 2015 році, в бюджеті на 2016 рік на медицину передбачається сума на 2 млрд грн. менше, ніж навіть у 2014 році.

З огляду на те, що найважливіші державні програми в сфері медицини профінансовані на рівні від 8 до 40%, а в середньому – на рівні 30% від потреби, можна стверджувати, що 70% українців у 2016 році не зможуть отримати медичну допомогу, яка гарантована їм Конституцією, пояснив Олександр Пузанов.

«Не фінансуються навіть програми лікування дітей з онкологічними захворюваннями, а у нас щорічно реєструється близько тисячі нових випадків раку у дітей. Лікування таких діток дуже дороге і батьки змушені продавати майно, брати кредити, «залазити» в борги, щоб врятувати життя власної дитини. А з таким бюджетом близько двох тисяч онкохворих українських дітей будуть просто приречені, – зазначив політик. – На 50-60% недофінансовані програми з імунопрофілактики, ВІЛ/СНІДу, трансплантації, донорства крові, гемофілії, серцево-судинним, онкологічним та іншим захворюванням. Однак влада вважає за краще налякати всіх на грип та роздати в метро безкоштовні маски, ніж профінансувати важливі медичні програми».