Укр

Новини опозиційного блоку

Засідання суду за позовом Опозиційного блоку з вимогою виключити діячів культури з «чорного списку» Мінкульту перенесено. Суддя захворів

11.02.16 1:56

Засідання Окружного адміністративного суду Києва за позовом Опозиційного блоку до Міністерства культури з вимогою виключити з «чорного списку» 83 діячів культури, яким заборонений в’їзд в Україну у зв’язку з тим, що вони «становлять загрозу для національної безпеки» перенесено на 16 березня по причині хвороби судді. Про це повідомила юрист Опозиційного блоку Ірина Дирдіна.

«Рішення Мінкульту (скласти «чорний список» діячів культури, які становлять загрозу національній безпеці) є абсолютно необгрунтованим, тому ми вважаємо, що він підлягає скасуванню», – зазначила Ірина Дирдіна.

«Перелік діячів культури сформований на основі подання Служби безпеки України про те, що ці люди становлять загрозу національній безпеці. Однак ніяких документів, які б це підтверджували немає. Список Мінкульту складається з таких акторів, як Жерар Депардьє та Валентина Тализіна. Тобто, відповідно, такі фільми як «Іронія долі, або З легким паром», «Д’Артаньян і три мушкетери» можуть бути заборонені до трансляції на телебаченні», – додала юрист Опозиційного блоку.

Ірина Дирдіна також нагадала, що суд ще в грудні 2015 року зобов’язав Міністерство культури надати матеріали, на підставі яких діячі культури були визнані такими, що становлять загрозу національній безпеці, проте до цих пір Мінкульт подібні документи не надав.

«Ми вважаємо, що таким чином Міністерство культури навмисне затягує розгляд судом нашого позову і винесення рішення», – підсумувала Ірина Дирдіна.