Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Міська влада повинна встановити київський прожитковий мінімум, який дозволить городянам оплачувати комунальні послуги та при цьому жити гідно»

01.03.16 2:50

З 1 березня в Україні діють нові тарифи електроенергію для населення. При обсязі споживання до 100 кВт, тариф становить 57 коп. за 1 КВт (було 45,6 коп.), при обсязі від 100 до 600 КВт – 99 коп. (було 78,9 коп.)

Крім того, з 1 квітня планується нове зростання цін на газ для населення та підприємств теплокомуненерго. За розрахунками експертів Опозиційного блоку, це призведе до зростання пільгової ціни на газ на 54%, а ціни на теплову енергію – на 57%.

«Український уряд проводить для населення «шокову терапію» – підвищує тарифи до такого рівня, що люди вже не можуть за ним платити. При цьому зарплати та пенсії не підвищуються, вони залишаються катастрофічно низькими. Люди змушені відмовляти собі в найнеобхіднішому, економити на харчуванні та ліках, аби оплачувати комунальні послуги», – зазначив лідер Київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов, коментуючи зростання тарифів.

Політик нагадав, що українців очікує ще два етапи підвищення цін на електроенергію: у вересні 2016 року та в березні 2017 року. В цілому тариф має зрости в 3,5 рази в порівнянні з рівнем 2014 року, а середньозважена вартість електроенергії для населення повинна бути доведена до 122,83 коп.

Він додав, що падіння доходів людей та паралельне підвищення тарифів, призведуть до зростання заборгованості за комунальні послуги та до збільшення кількості одержувачів субсидій. Тільки за січень 2016 року заборгованість споживачів столиці за використану електроенергію перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» зросла на 166,5 млн грн, та, за станом на 1 лютого 2016 р, перевищила 788,3 млн грн.

Олександр Пузанов вважає, що міська влада не захищає киян грабіжницької політики уряду. Вона «піариться» на проблемах людей, замість того, щоб їх вирішувати.

«У міської влади немає повноважень для того, щоб переглядати тарифи на електроенергію. Навіщо тоді витрачати гроші киян і час міських чиновників на те, аби проводити робочі групи, які абсолютно нічого не зможуть вирішити? Мабуть, тільки для того, щоб погрозити пальчиком перед телевізійними камерами та зробити «хорошу міну при поганій грі», – вважає опозиціонер.

Нагадаємо, київська влада заявила, що вона категорично проти підвищення комунальних тарифів і навіть обіцяла створити робочу групу для того, щоб «знайти шляхи вирішення проблеми».

«Замість того, щоб збирати абсолютно «неробочі »групи, міська влада повинна виділити гроші з бюджету міста та встановити київський прожитковий мінімум, який дозволить городянам оплачувати комунальні послуги та при цьому жити гідно», – впевнений Олександр Пузанов.