Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «До європейських стандартів соціального захисту та рівноправності Україні ще дуже далеко»

11.03.16 9:59

Наша влада стверджує, що ми рухаємося в Європу, до європейських стандартів рівноправності та соціального захисту, але факти свідчать про протилежне – праця українських жінок оплачується все гірше, вони все частіше виявляються без роботи, пише лідер Київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook .

«Був сьогодні на зустрічі з жителями Деснянського району. Як завжди буває, жінок на таких зустрічах більшість, вони – найактивніша та комунікабельна частина суспільства, завжди цікавляться життям сусідів, свого будинку, району. Природно, мова зайшла про те, що зробила наша нинішня влада для жінок. Не в сенсі трафаретних поздоровлень, а реально. НІЧОГО», – пише Олександр Пузанов.

Він нагадав, в 2013 році жінки в середньому отримували 2866 грн., що було еквівалентно $363, а чоловіки – 3711 грн., або $470. У 2015 році середня заробітна плата жінок склала 3437 грн., або $158, а чоловіків 4676 грн., або $214.

«Не дивлячись на ствердження влади про те, що ми рухаємося в Європу, Україні ще дуже далеко до європейських стандартів соціального захисту та рівноправності. Розрив між рівнем оплати праці жінок і чоловіків за два роки збільшився, деяких сферах праця чоловіків зараз оплачується вдвічі краще. При цьому жінки складають більшість зареєстрованих безробітних. Про яку рівноправність може йти мова?», – Дивується Олександр Пузанов.

За даними Держстату, велика частина українських безробітних – це жінки (276,8 тис. жінок і 214,5 тис. чоловіків). Кількість зареєстрованих безробітних жінок в 2015 р в порівнянні з 2013 (грудень до грудня) збільшилася на 7,4%, тоді як в цілому кількість зареєстрованих безробітних збільшилася на 5%.

«Жінки залишаються погано захищеною соціальною групою населення. При цьому вони традиційно виконують роль берегинь домашнього вогнища, тому особливо важко переживають те, що в країні гинуть люди, страждають діти і люди похилого віку. Їм все важче елементарно вижити і прогодувати сім’ю. Зубожіння, безробіття, зростання злочинності і дитячої безпритульності – ось «подарунки» нинішньої влади жінкам і всьому українському народові», – зазначив політик.