Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: В УКРАЇНІ НЕМАЄ ЛЮСТРАЦІЇ, Є ОБМАН ГРОМАДЯН І УЗУРПАЦІЯ ВЛАДИ

11.03.16 3:16

В Україні немає ніякої люстрації, є механізм усунення політичних конкурентів для призначення «своїх» людей, вважає лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

«В Україні немає люстрації, є обман громадян і узурпація влади. Влада придбала зручний інструмент для узурпації влади і позбавлення від політичних конкурентів. Закон з гучною назвою «Про очищення влади» використовується виключно для розправи над потенційно нелояльними чиновниками і звільнення посад для «своїх» людей», – заявив політик.

Хоча люстрація в Україні підноситься як один з методів боротьби з корупцією, вона не може виконувати таку роль, пояснив Олександр Пузанов. «Влада з самого початку обдурила суспільство, пообіцявши, що люстрація допоможе перемогти корупцію. У жодній країні світу вона ніколи не була механізмом боротьби з корупцією. Український досвід це ще раз довів», – додав опозиціонер.

Олександр Пузанов нагадав, що за півтора року, протягом яких в Україні діє так званий Закон про люстрацію, корупція в країні анітрохи не зменшилася. Вона вразила всі гілки влади, від низів до самої верхівки.

«Люстратори тріскотять про досягнуті успіхи і розмах проведеної люстрації. Але масштаби корупції при цьому ростуть швидше, ніж тарифи на світло і газ. Прикриваючись люстрацією, систему «очистили» не тільки від нелояльних до постмайданної влади політиків, а й від професіоналів і по-справжньому талановитих менеджерів. Мабуть, щоб вони не заважали займатися «розпилом грошових потоків», що вже встигла прославитися ця влада. Обдурили і українців, і європейців – обіцяли за допомогою люстрації перемогти корупцію, а в підсумку її рівень різко збільшився, причому люстратори забруднили більше всіх. Сотні людей, залучених в процес боротьби з «поганими чиновниками», по суті, нічого не роблять, ефективність їх роботи – нульова. Якщо, звичайно, не вважати роботою заяви для ЗМІ і гнівні пости в соціальних мережах», – зазначив опозиціонер.

Олександр Пузанов підкреслив, що сама по собі процедура «люстрації по-українськи» показала повну некомпетентність і неспроможність її творців.

«Неконституційність закону очевидна. Українська люстрація не має нічого спільного з такими європейськими стандартами, як захист демократії, справедливий суд і чесне доведення провини. Вина не може бути колективною, вона завжди індивідуальна, тому українська люстрація «всіх під одну гребінку» апріорі суперечить принципам демократичного суспільства», – нагадав політик.

«Закон про люстрацію – саме марне, що можна було зробити під час війни і тотального зубожіння українського народу. Ціна української люстрації – це тисячі судових справ, які держава програє, якщо не в українських судах, то з 100% вірогідністю в Європейському суді з прав людини. Це сотні мільйонів гривень збитків у вигляді компенсацій незаконно звільненим. По справедливості їх треба стягувати в рамках кримінального процесу з самих люстраторів», – підкреслив Олександр Пузанов.