Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Верховна Рада повинна негайно проіндексувати зарплати та пенсії»

15.03.16 5:47

Мінімальна заробітна плата в Україні майже вдвічі нижче, ніж рівень офіційного прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія ще нижче. «Це абсолютно неприпустимо. Верховна Рада повинна негайно прийняти зміни бюджет і проіндексувати зарплати та пенсії», – вважає лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook.

«За даними Київського управління статистики, реальна заробітна плата в столиці в січня 2016 склала 94,7% від рівня січня минулого року, і лише 81% від рівня грудня минулого року. Зарплати впали, а ціни за цей же період зросли. Наприклад, рівень фактичного прожиткового мінімуму, який щомісяця розраховує Міністерство соціальної політики, виріс до 2482 грн. При цьому мінімальна заробітна плата в Україні становить всього 1378 грн. Це майже вдвічі нижче. Мінімальна пенсія становить 1074 грн – вона змушує людину, що її отримує, жити менш ніж на $2 в день. Українська держава прирікає своїх громадян на злидні та впевнено рухається в бік клубу найбідніших країн світу. Це абсолютно неприпустимо. Для того, щоб зупинити зубожіння людей, Верховна Рада повинна негайно прийняти зміни бюджет і проіндексувати зарплати та пенсії», – пише опозиціонер.

Він нагадав, що Опозиційний блок підготував чесний проект бюджету. «Наш законопроект пропонує підвищити доходи українців на 42%. У разі його прийняття, зарплати бюджетників і пенсії підвищаться в середньому на 700 грн. Уряд має на це гроші, потрібно лише скоротити витрати на держапарат і війну », – вважає Олександр Пузанов.