Укр

Новини опозиційного блоку

Мінкульт не зміг пояснити, як був сформований «чорний список» акторів

23.03.16 5:53

Міністерство культури не змогло надати документи, що на їх підставі формувався так званий «чорний список» з 83 діячів культури, які, на думку чиновників, представляють «загрозу для національної безпеки України».

23 березня відбулося чергове засідання Окружного адміністративного суду Києва за позовом Опозиційного блоку до Міністерства культури. До участі в процесі також залучені представники Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, а також Держагентства з питань кіно.

Раніше суд зобов’язав Мінкультури надати не тільки актуальний список осіб, що становлять загрозу для національної безпеки України, але й копії матеріалів, на підставі яких цих акторів було включено до списку.

В ході судового засідання представники Міністерства надали тільки сам «чорний список», надрукований на їхньому сайті, але не змогли пояснити, як він був сформований.

Представники СБУ, посилаючись на гриф секретності, також не надали інформацію про те, на підставі яких даних вони сформували список, і чим старі фільми за участю відомих акторів загрожують безпеці України.

Вислухавши позиції сторін, суд пішов у письмове провадження. Таким чином, прийняття рішення може бути відкладено на невизначений час.

Нагадаємо, приводом для подачі позову Опозиційним блоком стало збільшення списку осіб, що їх Мінкульт вважає загрозою для національної безпеки України, до 83 чоловік. До переліку «небезпечних» потрапили актори, які складають славу кінематографа. Серед них Наталія Варлей, Валентина Тализіна, Валентин Гафт, Дмитро Харатьян, Михайло Боярський, Жерар Депардьє та інші.

Фігурантам «чорного списку» заборонений в’їзд на територію України. Крім того, українським телеканалам заборонено показувати фільми та програми з їх участю. Це автоматично позбавляє українців можливості дивитися по національному телебаченню такі класичні фільми, як: «Кавказька полонянка», «Гараж», «Чародії», «Іронія долі або з легким паром», «Стомлені сонцем», «Здрастуйте, я ваша тітка» і інші.