Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Поки депутати більшості ділять портфелі, Україна знаходиться на межі прірви

31.03.16 4:58

Александр Пузанов фото

Нова коаліція зі старих депутатів і новий прем’єр зі «старих перевірених кадрів», це не те, що потрібно Україні для виходу з кризи, вважає лідер київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

«Криза в Україні є набагато глибшою, ніж криза влади, пов’язана з розвалом парламентської коаліції. В країні повністю зруйновано економіку, у нас найгірший показник інфляції в світі, значна частина громадян живе за межею бідності. Це системна, економічна криза, яка не вирішиться завдяки пересаджуванню тих же людей в інші крісла. Поки депутати більшості ділять портфелі, Україна знаходиться на межі прірви», – заявив політик.

Він нагадав, що сумарно за два роки Україна втратила 16,5% своєї економіки, що перевищує спад ВВП в розпал світової кризи 2009 р. Зубожіння людей стало тотальним: ВВП на душу населення скоротився з $4186 в 2013 р до $2067 в 2015 р. Від «членства в клубі» найбідніших держав з ВВП на душу населення менше $ 2000, Україну відокремлює всього $ 67. Інфляція склала 78,8% за два роки.

«Якби таке колосальне падіння економіки та рівня життя людей супроводжувалося структурними реформами, це якось ще можна було б зрозуміти та перетерпіти. Але рівень життя людей погіршується «просто так», без будь-якої надії на поліпшення. У владі не залишилося професійних управлінців, здатних впоратися з ситуацією. Від пересаджування нинішніх чиновників в кріслах, уряд не стане більш компетентним. Як всі пам’ятають зі шкільного курсу математики, від зміни місць доданків, сума не змінюється», – зазначив опозиціонер.

Він нагадав, що показник недовіри до влади з боку українців перевищив показник 2012 року. За даними Київського міжнародного інституту соціології, «баланс довіри-недовіри» до органів влади в Україні негативний. У грудні 2015 року баланс довіри до Кабінету Міністрів склав -66,3%, а до Верховної Ради -72,4%.

«Люди не довіряють цій владі абсолютно справедливо. Вона обіцяла привести Україну до Європи, а привела до групи найбідніших країн. Для того, щоб впоратися з ситуацією, необхідні професіонали, а не популісти. Потрібні нові люди. Але вони можуть з’явитися лише після дострокових виборів парламенту. Так, постійні перевибори – це погано. Але це менше зло у порівнянні з некомпетентним управлінням, яке веде країну до прірви», – вважає політик.