Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Не можна підвищувати тарифи, коли людям не вистачає грошей на їжу»

06.04.16 2:10

6 квітня Окружний адміністративний суд Києва знов спробував розібратися в питанні прожиткового мінімуму. З позовом в інтересах київської пенсіонерки Любові Крапивко до суду звернувся Київський Опозиційний блок – він вимагає підняти соціальні стандарти, так як вижити з нинішніми мінімальними зарплатами та пенсіями в Україні неможливо.

«Ми звернулися до суду майже рік тому – в липні 2015 року. З того часу справа майже не рухається. Позовну заяву наші юристи підготували й подали в інтересах київської пенсіонерки, яка живе одна та отримує пенсію по інвалідності. Її пенсія трохи вище прожиткового мінімуму, прожити на неї абсолютно неможливо», – пояснив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Він пояснив, що зараз ситуація для Любові Іванівни та мільйонів інших українців погіршилася: з 1 березня в середньому на 25% підвищилися тарифи на електроенергію, тому світло в будинку тепер стане практично розкішшю. А попереду людей чекає ще одне підвищення тарифів: з 1 вересня електрика знов подорожчає.

«Сьогодні в місті все частіше можна побачити пенсіонерів, які біля підземних переходів, на зупинках, намагаються продавати свої речі – книги, домашні квіти, посуд, навіть подушки. Виховання та гордість не дозволяють їм просити милостиню, а вижити на пенсію, яку платить наша держава своїм громадянам, неможливо. У пенсіонерів після оплати комунальних платежів просто не залишається грошей на їжу та на ліки. Таке ставлення до людей, яке зараз існує в Україні, порушує не тільки конституційні права громадян, але й норми міжнародно-правових угод, а також практики Європейського суду з прав людини», – зазначив політик.

Олександр Пузанов нагадав, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово наголошував: «не можна виключати виникнення відповідальності держави у випадках, коли особа повністю залежить від державної підтримки та знаходиться в скрутному становищі, несумісному з людською гідністю». Зараз влада ставить громадян саме в таке становище.

Згідно з міжнародно-правовими актами:

– Кожна людина має право на соціальне забезпечення (стаття 22 Декларації прав людини);

– Держави визнають право кожного на достатній життєвий рівень для нього та його сім’ї (стаття 11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні й культурні права);

– Кожна людина має право на захист від бідності та соціального відчуження (Європейська соціальна хартія).

Тому право на гідний рівень життя є одним з основоположних принципів і має гарантуватися державою.

«Наша політична сила вимагає від влади припинити знущатися над людьми й підвищити людям зарплати та пенсії. Ми знаємо, як виділити 62 млрд грн на підвищення зарплат і пенсій, 6,7 млрд грн – на медицину, 4,4 млрд грн – на освіту. Для цього ми розробили спеціальний закон. Його необхідно прийняти. А крім того, влада повинна припинити постійне підвищення тарифів. Не можна підвищувати тарифи, коли людям не вистачає грошей на їжу», – заявив Олександр Пузанов.