Укр

Новини опозиційного блоку

РІК ДЕКОМУНІЗАЦІЇ – ЦЕ РІК НАСИЛЬСТВА НАД СУСПІЛЬСТВОМ

11.04.16 1:23

Заява Опозиційного блоку

Рік з моменту прийняття закону про так звану «декомунізацію» став роком насильства над суспільством. Опозиційний блок заявляє, що насильницьке перейменування населених пунктів і вулиць, масовий знос пам’ятників без рішення місцевих громад – це дії, які не мають нічого спільного з демократією і розколюють українське суспільство. Ми вимагаємо зупинити цей злочинний процес. Якщо влада не одумається, її зупинять люди, – давши оцінку на дострокових парламентських виборах.

Тільки місцеві громади мають право вирішувати, як називатися їх містам і вулицям, яким пам’ятникам у них стояти. Не має права Верховна Рада нав’язувати кіровоградцям назву міста, яку вони не хочуть, або вимагати перейменування від жителів Дніпропетровська, якщо вони хочуть залишити колишнє ім’я міста. Не може обласна адміністрація видавати рознарядку про знесення двох сотень пам’яток без урахування думки місцевих жителів, як це сталося днями в Харківській області.

Придумана владою «декомунізація» переросла в боротьбу з власною історією. У тому числі з її героїчними сторінками. «Декоммунізатори» борються вже не тільки з Леніним або Кировим – вони, всупереч власному закону, борються з символами Великої Вітчизняної війни, перейменовуючи вулиці, названі на честь маршала Жукова чи визволителя Києва генерала Ватутіна.

Користуючись підтримкою незначної частини виборців, влада намагається нав’язати всьому суспільству свою ідеологію. Справжня мета цієї кампанії – переключити увагу суспільства з реальних проблем, створити ілюзію роботи, заховати свою некомпетентність і безвідповідальність. Влада намагається за допомогою нагнітання ситуації довше утриматися в своїх міністерських кріслах.

Ми звертаємося до влади з вимогою зупинити провокаційні кампанії, зайнятися питаннями економіки і соціального забезпечення населення. Інакше ті, хто розколює суспільство історичними питаннями, скоро самі стануть історією, причому її сумною сторінкою. І тоді місцеві громади зможуть самі вирішити, з якими назвами і якими пам’ятниками їм жити.