Укр

Новини опозиційного блоку

ТЕРПІННЮ ЛЮДЕЙ ПРИХОДИТЬ КРАЙ – ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ЗНАЄ, ЯК ВІДНОВИТИ ЕКОНОМІКУ, ПОВЕРНУТИ В УКРАЇНУ МИР, СТАБІЛЬНІСТЬ ТА ДОБРОБУТ В ЖИТТЯ КОЖНОГО

25.04.16 5:03

Заява Опозицийного блоку

Влада довела людей до ручки. Затягувати паски вже далі нікуди. Божевільні ціни, необґрунтовані тарифи роблять життя кожного українця все гірше і гірше з кожним днем. Зарплат і пенсій не вистачає ні на що.

Результати роботи влади за останні два роки говорять самі за себе – ціни на продукти і на ліки зросли на 80%, в той час як реальні доходи впали більш як в два рази. ВВП країни – а це і бюджет, і робочі місця – впав майже вдвічі. Єдина країна в світі, де інфляція гірше, ніж в Україні – це Венесуела.

Напередодні 30-ої річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції наша країна згадує жертв жахливої катастрофи. Але це також привід згадати як жорстоко влада обійшлася з громадянами, які постраждали від цієї катастрофи.

Уряд Яценюка скасував цілий ряд соціальних гарантій чорнобильцям, чим порушив Конституцію України. По 12 позиціях були скорочені пільги, компенсації, а також розміри державного забезпечення чорнобильців.

Також як і пенсії всіх інших громадян, що перевищують три мінімальні заробітні плати, пенсії чорнобильців після прийняття змін до Податкового кодексу стали обкладатися податком.

Рішення про скорочення виплат і компенсацій торкнулися майже 2 мільйонів постраждалих від аварії на ЧАЕС громадян, серед них понад 108 тисяч інвалідів і понад 418 тисяч потерпілих дітей.

Попередня коаліція з подачі уряду Яценюка значно урізала пільги чорнобильцям. Вони ввели поріг доходу, починаючи з якого чорнобилець не може претендувати на виплати від держави. Наприклад, якщо дохід чорнобильця перевищує 1 930 грн він позбавляється права на безкоштовне отримання ліків, 50% знижку на оплату житла та інше. Однак якщо чорнобилець отримає 2000 грн доходу, то хіба сьогодні цього вистачить, щоб в повному розмірі сплатити комунальні послуги, придбати ліки та ще й викроїти кошти на прожиття.

Поки люди страждають, вже новий уряд із завзяттям зайнявся розграбовуванням того, що не встиг попередній.

Нинішня влада за перші десять днів своєї роботи вже показала свої пріоритети – розподіл портфелів, контроль над потоками, скандали і видавлювання незгодних. І Президент, і його новий Прем’єр-міністр зайняті тільки вирішенням своїх питань і вибором чергового офшору, куди заховати свої багатства.

Вже зрозуміло – ми не отримаємо ні відновлення економіки, ні зниження цін, ні ладу в країні. Про мир, стабільність і гідне життя, якщо ти не належиш до цієї влади, залишається тільки мріяти.

Влада відірвалася від людей і не здатна навіть задуматися про те, як живуть пенсіонери, робітники промислових підприємств, малий і середній бізнес, задавлений податками і відсутністю правил.

Влада і далі буде говорити нам – в країні йде війна, потрібно ще більше затягати паски і терпіти. Необхідно платити ще більше, щоб голодні земляки Прем’єр-міністра, які дорвалися до фінансових потоків, могли заробити собі черговий мільярд і заховати його в офшори. Так само як Президент займався вибудовуванням хитромудрих схем в далекій Панамі, коли українські військові гинули під Іловайськом.

Країна не може і не буде так жити. Прийшов час сказати – ДОСИТЬ! Опозиційний блок запропонував план негайного виходу з кризи і готовий приступити до його реалізації.

Основа нашого плану – мирне врегулювання, прийняття альтернативного бюджету, який ставить на перше місце людей, а не бюрократів. Це – скасування злочинної і нелюдської пенсійної реформи. Це – поліпшення соціальних послуг – охорони здоров’я, освіти. Це – зміни до Податкового кодексу, засновані на здоровому глузді і на потребах українського бізнесу, який зараз задавлений нескінченною дурістю влади. Це – відновлення промисловості. Це – залучення інвестицій, повернення на наші традиційні ринки і створення нових робочих місць. Це – енергетична безпека і розвиток власної сировинної бази. Це – боротьба з корупцією. Нарешті, це – передача повноважень на рівень місцевих громад і регіонів, щоб люди самі могли вирішувати, на що витрачати сплачені ними в якості податків кошти.

Опозиційний блок подав до парламенту пакет законопроектів для підвищення соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, це зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи». Вони повертають чорнобильцям більшість відібраних нинішньою владою виплат і пільг. Закон був прийнятий Верховною Радою, але Президент на прохання уряду наклав на нього вето. Опозиційний блок виступає за подолання вето і в цьому нашу позицію підтримує профільний комітет парламенту.

Ще один підготовлений Опозиційним блоком проект закону пропонує поширити на сім’ї померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС право на пільги, якими користувався померлий ліквідатор.

В інших законопроектах ми також пропонуємо звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором пенсії учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Це – не порожня політична балаканина і популізм, яким досхочу нагодували нас і Президент, і його новий Прем’єр. Це – конкретний план, для реалізації якого у нас є необхідний досвід. Це – чітка дорога по виходу з кризи і полегшення життя людей найближчим часом.

Це – наші, “народні” пріоритети. Прем’єр-міністр і його уряд або прислухаються до того, що вимагає народ, або дуже швидко втечуть, як Яценюк зі своєю командою.

Ці два роки показали, що влада і чиновники в Києві не здатні управляти країною. Не можна очікувати, що рішення проблем прийдуть з Києва – звідти прийдуть тільки чергові проблеми і хаос.

Не можна нехтувати думкою регіонів, думкою народу. Не можна обдирати людей постійним підвищенням тарифів, цін та очікувати від них ще й податків. Не можна вбивати економіку і жити за рахунок кредитів. Не можна вносити розкол у суспільство та ділити українців на “хороших” і “поганих”.

Українці – мудрий народ, і ми самі наведемо порядок в своєму домі. Ми відновимо мир, відродимо економіку і повернемо стабільність та добробут в життя кожного.

Ми не дамо владі зруйнувати те, що створювалося десятиліттями, що будували наші батьки і діди. Ми не дамо Президенту і Прем’єру й далі вести країну дорогою хаосу, розрухи і злиднів.

Є інший шлях – наш антикризовий план. Відповідальна влада, яка поставить на перше місце народ, а не київських бюрократів.

Ми разом підемо цим шляхом, і доб’ємося успіху!