Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Люди, що постраждали від аварії на ЧАЕС, повинні відчувати допомогу та підтримку з боку держави Україна»

26.04.16 8:02

Александр Пузанов фото

Сьогодні Україна переживає трагічну дату – 30 років з дня Чорнобильської трагедії.

Пам’ять про жертви страшної катастрофи, це також привід згадати, як жорстоко зараз обходиться влада з постраждалими людьми, – зазначив лідер Київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов на своїй станиці в Facebook.

«В Україні зруйнована система соціального захисту, державні та місцеві програми підтримки ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС э заблокованими. Влада скасувала цілу низку соціальних гарантій чорнобильцям, чим порушила Конституцію України. Пільги, компенсації, а також розміри державного забезпечення чорнобильців було скорочено за 12 позиціями», – нагадав політик.

Він навів цифри, що рішення уряду про скорочення виплат і компенсацій, так чи інакше, торкнулося майже 2 мільйони українців, які постраждали від аварії на ЧАЕС, серед них понад 100 тисяч інвалідів і понад 400 тисяч постраждалих дітей.

«В останній момент влада схаменулася, і до 30-річної річниці аварії відновила доплати людям, які працюють зоні відчуження – раніше їх теж урізали. Але до тих, хто був там у найважчий час – до ліквідаторів аварії, ставлення влади не змінилося. У них забрали знижку на безкоштовні ліки, 50% знижку на оплату комунальних послуг, пенсії чорнобильців стали обкладатися податком після прийняття змін до Податкового кодексу (так само, як і пенсії інших громадян, що перевищують три мінімальні заробітні плати). Наша країна активно залучає міжнародну допомогу на подолання наслідків аварії на ЧАЕС, але своїм громадянам, які постраждали від цієї жахливої аварії, вона не допомагає», – зазначив Олександр Пузанов.

Він додав, що Опозиційний блок зробить все можливе для того, щоб ініційовані урядом дискримінаційні заходи щодо чорнобильців були скасовані. Фракція Опозиційного блоку зареєструвала в парламенті п’ять законопроектів, які передбачають відновлення чорнобильських пільг.

Зокрема, мова йде про зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи». Вони повертають чорнобильцям більшість відібраних нинішньою владою виплат і пільг. Закон було прийнято парламентом, але Президент на прохання уряду наклав на нього вето. Опозиційний блок виступає за подолання вето, цю позицію підтримує і профільний комітет парламенту.

Ще один підготовлений Опозиційним блоком законопроект пропонує розповсюдити на сім’ї померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС право на пільги, якими користувався померлий ліквідатор. В інших законопроектах політична сила також пропонує звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором пенсій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

«Люди, які постраждали Чорнобильської аварії, постраждали від безтурботного ставлення держави до здоров’я і життям своїх громадян. Вже майже чверть століття ми маємо іншу державу. Вона називає себе гуманною та європейською. Тому люди, які постраждали від аварії на ЧАЕС, повинні відчувати допомогу й підтримку з боку держави Україна. Опозиційний блок зробить все можливе, щоб так і було», – підсумував Олександр Пузанов.