Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Наш обов’язок – зробити все, щоб ветерани змогли жити гідно»

05.05.16 5:33

«Як нам вижити на ці пенсії?» Таке питання мені дуже часто задають на зустрічах з ветеранами та дітьми війни в ці святкові дні, – пише на своїй сторінці в Facebook Олександр Пузанов. – Що тут скажеш? Я не знаю, як на нього відповісти ».

Політик нагадує, що за два роки інфляція «з’їла» 80% пенсій та грошових допомог, які отримували ветерани. Грошові виплати індексувалися двічі: у вересні 2015 року – перед виборами до місцевих рад – влада підняла їх на 13%, а з 1 травня 2016 року пенсії та допомоги підняли ще на 6%. При цьому ціни на харчі збільшилися в середньому на 76,6%, на ліки – на 95,0%, проїзд подорожчав на 70,5%.

«Ветерани, які віддавали все за майбутнє українців, діти війни, які жертвували своїм здоров’ям заради перемоги, сьогодні за свої пенсії не можуть навіть нормально харчуватися, не говорячи вже про покупку ліків і оплату «комуналки», що постійно зростає», – зазначає опозиціонер.

Тарифи на комунальні послуги продовжують зростати шаленими темпами, підкреслює Пузанов: за 2014-15 рр. вартість природного газу збільшилась в 6,1 рази, опалення та гарячої води – у 2,6 рази, каналізації – у 2,1 рази, електроенергії – в 1 9 рази, водопостачання – в 1,8 рази, плата за утримання та ремонт житла зросла в 1,7 рази. За три місяці 2016 року електроенергія вже додатково подорожчала ще на 25,2%, водопостачання – на 15,0%, каналізація – на 6,5%. З 1 травня в два рази підвищуються тарифи на газ, з 1 липня на 75-90% подорожчають тепло та гаряча вода.

«На цьому тлі 400-500 грн, які уряд виділив ветеранам до свята, виглядають як знущання. Тільки за квартиру щомісяця доводиться віддавати в два-три рази більше! », – Пише політик.

На його думку, проблемою є і те, що фінансування серйозних соціальних програм уряд переклав на місцеві бюджети, в яких немає на це грошей.

Опозиційний блок робить все можливе, щоб захистити ветеранів і дітей війни, створити їм гідні умови існування, відзначає Пузанов.

«По мірі сил ми намагаємося допомогти всім, хто звертається до нас за допомогою – співпрацюємо з ветеранськими організаціями, відстоюємо інтереси людей похилого віку в судах. Наші юристи оспорюють в суді несправедливі комунальні тарифи і вимагають збільшення прожиткового мінімуму в інтересах київських пенсіонерів. Наша фракція у Верховній Раді ставила і буде ставити питання у Верховній Раді про те, щоб ветеранам і дітям війни були повернуті всі пільги та соцвиплати, які у них відібрали. Наш обов’язок – допомогти ветеранам пережити цей важкий час і зробити все, щоб вони змогли жити гідно», – підкреслює опозиціонер.