Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Воювати з пам’ятниками набагато легше, ніж з бідністю та злочинністю»

26.05.16 4:32

Воювати з пам’ятниками набагато легше, ніж з бідністю та злочинністю, – пише лідер Київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов в своїй колонці на сайті газети «Сегодня».

«У влади немає грошей на рішення кричущих соціальних проблем, люди в шоці від нових тарифів, а також цін на їжу та ліки. Бідність бюджетників і злидні пенсіонерів жахають, медицина, освіта і наука – в руїнах …. Мабуть, при цій владі грошей на вирішення проблем вже й не буде – витратять на зрізання меморіальних табличок з будинків і зірок з огорожі моста, перейменування вулиць та інші невідкладні життєво важливі проекти», – зазначає політик.

Він проводить паралель між нинішньою владою, яка бореться з пам’ятниками, та владою більшовиків, які в 1917 році так само боролися з пам’ятниками «царям і царським слугам».

«В результаті боротьби з пам’ятниками Київ позбувся не тільки монументів Олександру II і Миколі I, а й Олексію Бобрицькому (на його місці зараз стоїть пам’ятник Щорсу), так званого Ірининського стовпа (фрагменту церкви Святої Ірини, побудованої Ярославом Мудрим), скульптури Самсона, що розриває пащу леву (на Контрактовій площі в 1981 році була встановлена копія) … Знесли також пам’ятник княгині Ользі – за те, що на постаменті було написано “Дар Государя Імператора місту Києву” (копію пам’ятника відтворили в 1996 році на Михайлівській площі). Якимось дивом уцілів пам’ятник Володимиру Великому на Володимирській гірці, попри численні і успішні спроби зняття «всіх прикрас релігійного змісту», – пише Олександр Пузанов.

Через 97 років в Києві знову борються з «посіпаками», – зазначає політик – перейменовують вулиці і зносять пам’ятники Леніну, Щорсу, чекістам … «Чи підніметься рука на монумент Батьківщина-мати (вона, начебто, не« посіпака» комуністичного режиму, але тримає щит із забороненим гербом СРСР)?», – запитує політик.

«Упевнений, що будь-яке опитування громадської думки показало б абсолютну байдужість киян і гостей столиці до наявності зірок на огорожі першого в світі суцільнозварного моста. І повну переконаність жителів української столиці в тому, що демонтовані «елементи комуністичної символіки» або навіть сама огорожа неодмінно прикрасять дачу кого-небудь з декоммунізаторов»- зазначає опозиціонер.

«Воювати з пам’ятниками набагато легше, ніж з бідністю та злочинністю. Тільки ця легка перемога не принесе ні слави, ні визнання. Швидше, злість і ненависть людей, яким замість європейської мрії підсунули більшовицький авторитаризм», – пише Олександр Пузанов.