Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Коли влада привласнює собі монополію на правду – свобода слова перебуває під загрозою»

06.06.16 5:13

Александр Пузанов фото

Вітаючи журналістів з професійним святом, лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов зазначив, що ситуація зі свободою слова в Україні зараз найгірша за всі часи незалежності України.

«Новою нормою політичного життя в Україні стало переслідування неугодних ЗМІ nf журналістів. Спроби закрити незалежні телеканали, заборона на професію, залякування журналістів з боку силових структур – це сьогоднішній арсенал влади. Робота журналістів в нашій країні пов’язана з високими ризиками не тільки для професійної діяльності, а й для життя. Коли кореспонденти в зоні АТО, піддають ризику свої життя – це ризики професії. Але, на жаль, і на «мирної території» України журналісти ризикують піддатися шантажу та погрозам з боку влади, можуть стати жертвами фізичного насильства та навіть вбивства», – пояснив Олександр Пузанов.

Він нагадав, що вперше за роки незалежності в Україні з’явилося Міністерство інформполітики – «Міністерство пропаганди», а Комітет зі ЗМІ в парламенті вперше очолює представниця провладної фракції.

«Кількість тяжких злочинів проти журналістів зростає. Найчастіше в них беруть участь представники радикальних політичних організацій. Акції залякування журналістів, напади на редакції ЗМІ, насильство проти журналістів – все це стало нормою для українського суспільства», – зауважив політик.

У якості прикладу він навів кричущий факт – діяльність сайту «Миротворець». Всупереч нормам Закону про захист персональних даних, всупереч принципам свободи слова та нормам етики, цей сайт, що пов’язаний з депутатом Верховної Ради Антоном Геращенко, опублікував особисті дані понад 5000 журналістів, чим завдав їхнім життям реальну небезпеку.

«Свобода слова – тендітна цінність. Коли політики в Україні бояться публічно висловлювати очевидну правду, щоб не бути звинуваченими в зраді, коли журналісти бояться писати об’єктивні матеріали та змушені вибирати між принципами й стабільним місцем роботи, коли влада привласнила собі монополію на правду – свобода слова перебуває під загрозою», – заявив Олександр Пузанов.