Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Прийняття нових тарифів є абсолютно незаконним»

09.06.16 3:20

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржить нові комунальні тарифи в суді. Про це заявив лідер Київського опозиційного блоку Олександр Пузанов, коментуючи підвищення тарифів на тепло з 1 липня.

«В Україні немає вільного ринку газу, тому ні про яку «ринкову» ціну на газ, і про її вплив на тепловий тариф не може бути й мови. У підприємств теплокомуненерго та інших споживачів немає можливості вибирати, у кого і за якою ціною купувати газ. Ціни повністю регулюються державою та визначаються постановами Кабінету Міністрів. Тобто, з одного боку держава встановлює захмарні тарифи, за якими платить населення, а гроші отримують комерційні підприємства, а з іншого – планує витратити на субсидії з державного бюджету суму, рівну 3,8% ВВП», – зазначив Олександр Пузанов.

Як відомо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 липня 2016 року підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже в два рази. Чинний середньозважений тариф на тепло для населення з 1 липня складе 1043 грн за 1 Гкал (було 534 грн за 1 Гкал). Раніше також подорожчала й гаряча вода – до 67-78 грн/м.куб.

Тепло та гаряча вода дорожчають через збільшення ціни на газ. З 1 травня ціну для побутових споживачів встановлено на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, а для виробників теплової енергії – на рівні 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування та ПДВ).

Політик підкреслив, що законність комунальних тарифів ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржує в суді. Розглядається також сама можливість для НКРЕКП встановлювати комунальні тарифи.

«Пленум Верховного суду України в останні дні травня прийняв рішення звернутися до Конституційного суду за роз’ясненням, чи є у Нацкомісії право встановлювати тарифи на газ і електроенергію. Ми впевнені, що такого права немає, і саме прийняття нових тарифів є абсолютно незаконним», – заявив Олександр Пузанов.