Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Ми шануємо нашу історію і, я впевнений, навчимося шанувати нашу Конституцію»

28.06.16 8:58

В цьому році 28 червня ми святкуємо 20-річчя нашої Конституції. Це прекрасний день для того, щоб нагадати про головні цінності, на яких побудована наша держава, – пише лідер Київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook.

Політик процитував Статтю 3 Конституції України, згідно з якою, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека є в Україні найвищою соціальною цінністю. Права та свободи людини, а також їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед громадянином за свою діяльність, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

«Кожен має право на достатній рівень життя для себе та своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг і житло (Ст.48). Тому, встановлюючи комунальні тарифи, при яких багатьом сім’ям не вистачить всього їх доходу, аби оплатити опалення, газ, електрику та гарячу воду, уряд України порушує Конституцію», – пише опозиціонер.

Він нагадав, що згідно з 46 Статтею Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, а пенсії та інші види соціальних виплат й допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. «Встановлюючи прожитковий мінімум на рівні 1399 грн, і мінімальну пенсію 1130 грн., Уряд України порушує Конституцію. Не кажучи вже про те, що фактичний прожитковий мінімум за розрахунками Мінсоцполітики становить 2609 грн.», – підкреслює політик.

«Держава створює умови для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно, існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена (Ст.49). Скорочуючи кількість ліжко-місць в лікарнях на 30% – з 87,9 до 60 (у розрахунку на 10 тисяч осіб), уряд України порушує Конституцію», – пише опозиціонер.

Олександр Пузанов зазначає, що відповідно до 17 статті Конституції, на території України заборонено створення та функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. «Діяльність збройних формувань, які не входять до складу ЗСУ або Нацгвардії, порушує Конституцію України, не зважаючи на весь їх пафосний піар», – пише політик.

Він також нагадує, що створення та діяльність Міністерства інформполітики є порушенням Конституції України, оскільки згідно зі Статтею 15 Конституції України, жодна ідеологія не може визнаватися державою обов’язковою, а цензура заборонена.

«В Україні визнається і діє принцип верховенства права (Ст.8). Про це вже говорилося так багато і часто … Не виконується … Конституція не повинна бути декларацією, яку хочуть виконати, але не виконують. Конституція повинна стати документом, за невиконання якого настає сувора відповідальність », – підкреслює Олександр Пузанов.

Він нагадав, що перша українська Конституція, що написана за європейськими стандартами права, з’явилася більше 300 років тому. «Я радий, що в 2011 році в Києві ми відкрили пам’ятник її автору – гетьману Пилипу Орлику. Ми шануємо нашу історію. І, я впевнений, навчимося шанувати нашу Конституцію», – пише Олександр Пузанов.

Перекладач Google для компаній:Translator ToolkitІнструмент перекладу веб-сайтівПошук на світовому