Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржує тарифи на тепло та гарячу воду

04.07.16 5:46

4 липня юристи ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ подали позов до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо визнання незаконною та скасування постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1101 від 09 червня 2016 року. Ця постанова підвищує комунальні тарифи на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Про це повідомив лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Він розповів, що встановлені нових тарифів урядом не було дотримано декілько важливих принципів державного ціноутворення.

«По-перше, тарифи повинні відповідати досягнутому реальному рівню соціально-економічного розвитку. За даними Держстату, реальна заробітна плата з початку року в Києві зменшилась на 10%, а в цілому по Україні на – 12%. Проте тарифи послуги ЖКГ з 1 липня мають зрости на 75-90%. Де тут відповідність?», – поцікавився Олександр Пузанов.

По-друге, нагадав політик, держава повинна гарантувати громадянам право на достатній рівень життя.

«Кожен громадянин України має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Це передбачено 48 статтею Конституції України. Проте після пидвищення тарифів власник однокімнатної гостинки буде змушений заплатити за послуги ЖКГ 1561 грн., що більше затвердженого Кабміном чинного прожиткового мінімуму у 1450 грн. Яким чином ця людина зможе вижити? Не кажучи вже про покупку одягу чи ликів. Такі тарифи просто злочинні», – вважає опозиціонер.

Олександр Пузанов також нагадав, що НКРЕКП не має повноважень на прийняття постанови про зміни тарифів, оскільки факт наявності чи відсутності повноважень у НКРЕКП зараз є предметом розгляду в Конституційному суді України.

Політик додав, що збільшення тарифів потягне за собою новий виток інфляції. В свою чергу, вона призведе до ще більшого зубожіння людей.

«Така абсолютно безвідповідальна політика уряду здатна призвести до соціального вибуху. Наша країна може не перенести ще одного такого потрясіння. Вихід тут може бути тільки один: нові парламентські вибори, новий уряд, який дійсно зможе управляти державою, економікою та паливно-енергетичним комплексом», – підкреслив Олександр Пузанов.