Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Люстрація – це зло, і вона завдає шкоди»

16.07.16 12:44

Люстрація, що проходить в нашій країні, сильно нагадує чистки, які були проведені більшовиками після жовтневої революції 1917 року. Тоді теж складали списки «колишніх» фахівців, що повинні були бути замінені висуванцями «від верстата» – робітниками та селянами, які, зазвичай, не мали професійних знань і навичок, але відповідали політичним критеріям, – пише лідер київського опозиційного блоку Олександр Пузанов у своїй статті «Чи повинна українська кухарка вчитися управляти державою?»  для EU today.

«На «вичищених» звалювалися все негаразди та «перекоси» в економіці. Саме ці несвідомі «класово-чужі елементи» були винні в зниженні темпів соціалістичного будівництва на окремих його ділянках. Саме вони, носії «колишнього досвіду» завдавали руйнівний вплив на пролетарській прошарок, «засмічували держапарат». Саме у «колишніх» при перевірках виявлялися недоліки в роботі, які унеможливлювали їхню роботу в радянському апараті», – пише політик.

«Хіба українська люстрація хоч чимось відрізняється від більшовицької чистки? Та ж галаслива та криклива кампанія. Таке ж нагнітання особливих ідеологічних обставин та формування «образу ворога», який нібито активно намагається повернути країну в темне минуле. Ті ж звинувачення «колишніх» у всіх нинішніх бідах. Така ж істерика з приводу будь-якої критики влади та. оголошення «ворогом народу» того, хто критикує. Така видимість широкої підтримки населенням, яка створена штучно. Явні результати і більшовицької чистки, і люстрації теж однакові – загальна некомпетентність, тотальна розруха та страхітливе зубожіння людей», – зазначає в статті Олександр Пузанов.

Опозиційний політик згадує цитату великого німецького філософа Гегеля, який говорить, що «історія повторюється двічі: перший раз у вигляді трагедії, другий – у вигляді фарсу». «На жаль для України, люстрація – це не фарс. Це зло, і вона завдає шкоди. Якщо Закон України «Про очищення влади» не буде змінений якомога швидше, виявлення та вистежування “ворогів народу” серед українських громадян закінчиться трагічно, як для «очищеної» влади, так і для нації в цілому», – попереджає Олександр Пузанов.