Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Злочинність – це серйозний та болючий симптом, але не сама хвороба»

20.07.16 10:52

Зростання злочинності – це тільки симптом нездатності влади керувати країною, проводити в необхідні реформи, а також ставити інтереси суспільства вище своїх власних, вважає лідер Київського опозиційного блоку Олександр Пузанов.

«Резонансні вбивства, викрадення людей, пограбування, угони автомобілів, підпали, – все це свідчить про те, що криміналітет підняв голову та займається розподілом сфер впливу, як це було в 90-ті роки минулого століття. Люди не можуть відчувати себе в безпеці. А тим часом наша нова поліція своїм основним завданням вважає піймання «злісних злочинців», які їздять по смузі для громадського транспорту», – заявив політик.

Олександр Пузанов нагадав, що за статистичними даними Генеральної прокуратури України, за останні два роки реальне зростання злочинності склало 20%, і цифра продовжує зростати. Наприклад, кількість крадіжок за два роки збільшилась на 30%. Якщо в 2013 році було скоєно 1252 злочину на 100 тис. осіб, то в 2015 році вже 1487 злочинів. Кількість особливо тяжких злочинів збільшилася з 13 тисяч у 2013 році до 21,5 тисячі у 2015-му. Число навмисних вбивств за останні два роки зросло з 5,9 тис. до 8,2 тис. Збільшилася й кількість випадків викрадень людей.

При цьому, все більше злочинів залишаються нерозкритими. ГПУ зазначає, що нерозкритими залишилися майже 2 тисячі розбійних нападів, більше 15 тисяч грабежів і 200 тисяч крадіжок, що були скоєні протягом минулого року.

«На те, що всі ми більше не відчуваємо себе в безпеці, вплинуло дуже багато чинників. Це й реформа МВС, в результаті якої десятки тисяч правоохоронців було звільнено. Без роботи залишилися і хороші дільничні, які досконально знали свої ділянки, і досвідчені слідчі. Розкриваність злочинів впала, тому що їх просто нікому розкривати», – зазначив політик.

Ще одним фактором Олександр Пузанов назвав доступність вогнепальної зброї, яка практично безконтрольно поширюється Україною з зони АТО. В країні офіційно зареєстровано близько двох мільйонів одиниць зброї. Незаконної ж зброї в кілька разів більше – від 4,5 до 20 мільйонів одиниць. Політик навів дані ГПУ, згідно з якими у 2015 році було скоєно 1526 злочинів з використанням вогнепальної зброї – удвічі більше, ніж в 2013.

«Дуже серйозний вплив на зростання злочинності надає і так званий« закон Савченко». Після його прийняття, на свободу вийшло майже 40 тисяч осіб. З них майже 6 тисяч відбували покарання за особливо тяжкі злочини: вбивства, зґвалтування, розбійні напади. Всі ці люди зараз опинилися на свободі», – пояснив політик.

Олександр Пузанов зазначив, що ще одним значущим чинником, який впливає на зростання злочинності, є тотальне зубожіння людей та збільшення безробіття.

«Важкі життєві обставини здатні підштовхнути до вчинення злочинів навіть самих законослухняних людей. Українська влада із завидною завзятістю створює для громадян такі обставини, підвищуючи тарифи, запускаючи спіраль гіперінфляції, ліквідуючи банки, знищуючи виробництво. Я хочу підкреслити, що злочинність – це серйозний та болючий симптом, але не сама хвороба. Симптом нездатності влади керувати країною, нездатності проводити в необхідні реформи, нездатності ставити інтереси суспільства вище своїх власних. Рецепт лікування може бути тільки один: нова влада та новий уряд, що здатні впоратися з викликами, які постають перед Україною », – підкреслив Олександр Пузанов.