Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: «ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ – ЦЕ ДЕНЬ РАДОСТІ, ЄДНАННЯ ТА МИРУ»

27.07.16 10:38

Влада та її представники не повинні забороняти церковні свята, вказуючи, яка конфесія «правильна», а яка – «неправильна», – пише лідер київського опозиційного блоку Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook https://www.facebook.com/Puzanov/posts/512062542337933.

Він підкреслює, що церква, в тому числі будь-яка її конфесія, є відокремленою від держави. Прямий обов’язок влади – забезпечувати безпеку громадян. Перепонами при проведенні церковних свят влада тільки розписується у власному безсиллі та нездатності забезпечити правопорядок.

«28 липня – День Хрещення Київської Русі та День пам’яті Святого рівноапостольного князя Володимира – свято для кожного православного вірянина в Україні. Це привід згадати про ідеали милосердя, прощення, любові та єднання, яким вчить християнство. Згадати про єдність і соборність українських земель навколо Києва – духовної та адміністративної столиці України», – пише Олександр Пузанов.

Політик нагадує, що на державному рівні святкувати День Хрещення Київської Русі почали 8 років тому, за указом третього президента України Віктора Ющенка.

«Щороку, в цей день, біля Володимирської гірки проходить урочистий молебень, який збирає ВСІХ віруючих, що бажають взяти в ньому участь. Цього року влада намагається політизувати церковне свято та перешкодити йому. Це не тільки бридко, але й незаконно»- пише Олександр Пузанов.

Він підкреслює, що 35 стаття Конституції України гарантує громадянам право на свободу віросповідання. «Кожен має право на свободу світогляду та віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи та ритуальні обряди, вести релігійну діяльність». Віруючі мають право відзначати ті церковні свята, які для них важливі, упевнений опозиціонер.

За його словами, держава має відігравати об’єднуючу роль, а не розпалювати міжконфесійні конфлікти та ненависть між людьми, прикриваючись ймовірністю терактів і зіткнень.

«Хочу нагадати, що День Хрещення Київської Русі – це не привід для страху й розбрату, до яких намагається підштовхнути суспільство чинна влада. Свято – це день радості, єднання та миру», – пише Олександр Пузанов.