Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Чинна українська влада грає в імітацію, сподіваючись, що ніхто не відрізнить муляж від справжніх реформ»

05.08.16 11:10

«Шкода, що нова українська поліція виявилася муляжом. Патрульні в красивій новій формі білозубо посміхаються на фотознімках, ввічливо спілкуються, дбають про екологію – їздять на нових білих «Пріусах». Але ефект від них приблизно такий же, як зображення патрульної машини в натуральну величину», – пише лідер Опозиційного Блоку Олександр Пузанов в своїй колонці для «Українських новин».

Він зазначає, що першим явним результатом появи на вулицях нової поліції стало зростання кількості ДТП в три рази. Зараз нікого не дивують автомобілі, що «літають» Києвом зі швидкістю вище за 90 км/год, при дозволених у місті 60 км/год.

«Кожен день з’являються новини про напади з використанням зброї, про вибухи, вбивства, пограбування. Рівень злочинності зашкалює, українці бояться виходити на вулиці, де стали значно частіше грабувати і вбивати. Ми більше не відчуваємо себе в безпеці», – пише політик.

Він наводить цифри: в червні в Києві скоєно 6136 крадіжок, 159 угонів, 42 розбійних напади та 6 вбивств. Загальна кількість злочинів в місті за 7 місяців 2016 року на 20% вище, ніж за січень-липень 2015 (було 145 173 випадків, стало 173 234).

За статистикою Генеральної прокуратури України, кількість особливо тяжких злочинів в країні за два роки збільшилася на 40% з 13 тисяч у 2013 році до 21,5 тисячі у 2015-му. Число умисних вбивств зросло на 28% з 5,9 тис. до 8,2 тис. Збільшилась  кількість випадків викрадень людей. ГПУ зазначає, що нерозкритими залишилися майже 2 тисячі розбійних нападів, більше 15 тисяч грабежів і 200 тисяч крадіжок, скоєних протягом минулого року.

«Звичайно ж, ми всі пишаємося своєю поліцією, радіємо, що вона у нас така гарна й нова. Але все частіше виникає питання: а за що нові поліцейські отримують втричі більшу зарплату, ніж у лікаря? Чи не простіше було б дати «Пріуси» та підвищити зарплати тим, хто, принаймні, вмів боротися зі злочинністю? Мабуть, ні – в результаті люстрації в МВС, тисячі слідчих та дільничних, як свої п’ять пальців знали підконтрольну територію, залишилися без роботи. На вулицю були викинуті фахівці, що мають великий досвід боротьби з організованою злочинністю, які знають «від і до» теорію та практику боротьби з криміналом», – підкреслює політик.

«Статистика говорить про те, що реформа провалена. Реформа правоохоронних органів – єдине, що влада ставить собі в заслугу – виявилася не більше, ніж красивим фасадом. На жаль, чинна українська влада грає в імітацію, сподіваючись, що ніхто не відрізнить муляж від справжніх реформ», – зазначає Олександр Пузанов.