Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПЛАНІВ СЕКВЕСТРУ БЮДЖЕТУ І СКАСУВАТИ ПІДВИЩЕННЯ КОМУНАЛЬНИХ ТАРИФІВ

23.08.16 11:04

Заява партії

Заяви влади про можливий секвестр бюджету свідчать про те, що раніше влада публікувала недостовірні дані про перевиконання бюджету і про відновлення економіки.

Секвестр бюджету можливий тільки в тому випадку, якщо план по доходах недовиконаний на 15%. Це означає, що «діра» в бюджеті становить понад 50 млрд гривень, і очікуваний транш МВФ, навіть якщо він буде отриманий, повністю піде в бюджет, цю «дірку» не закриє. Секвестр – це подальше зниження і без того низьких соціальних стандартів. Саме до цього влада зараз готує населення.

Влада зобов’язана припинити прикривати свої економічні провали війною і відсутністю грошей МВФ. Бюджет 2016 вже зараз є самим антисоціальним за всі 25 років незалежної України. Рівень зарплат і пенсій не відповідає інфляції, скорочені або скасовані більшість пільг для найбільш незахищених громадян, держава відмовилася фінансувати значну частину установ освіти та культури. В таких умовах пропонований секвестр бюджету буде злочином проти країни та її громадян.

Тим більше не може бути приводом для секвестру неотримання чергового траншу МВФ.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ще в січні зареєстрував в парламенті реальний варіант бюджету 2016 року, підготовлений на основі експертних висновків. У ньому переконливо показано, що бюджет може бути виконаний і перевиконаний без кредиту МВФ.

Найпарадоксальніше те, що за обіцянку траншу МВФ українці вже заплатили високу ціну у вигляді підвищених податків і непідйомних тарифів на житлово-комунальні послуги.

Оскільки грошей від МВФ немає вже рік і найближчим часом не передбачається, МИ ВИМАГАЄМО від влади скасувати всі підвищення тарифів і знизити податки, щоб дати країні розвиватися.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від влади відмовитися від будь-яких планів щодо скорочення бюджету. Не можна перекладати свої проблеми на плечі людей. Якщо влада не може виконувати свої обов’язки перед громадянами, вона повинна піти. Країною повинні керувати професіонали, які здатні забезпечити людям гідне життя.