Укр

Новини опозиційного блоку

Відмовляючись фінансувати освіту, Україна позбавляє себе майбутнього

01.09.16 1:05

«Сьогодні приблизно 30 тисяч маленьких киян вперше йдуть до школи. Це велика подія і для них, і для їхніх батьків. На жаль, їм буде нелегко», – пише лідер київського опозиційного блоку Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook.

Він наводить дані Міністерства освіти, за якими за два навчальні роки кількість загальноосвітніх шкіл в Києві скоротилася на 10 (з 471 до 461). У цьому навчальному році міська влада відкриває 2 нових школи. Більше половини шкіл в місті переповнені, причому близько 7% шкіл приймають в два рази більшу кількість дітей, ніж та, на яку вони розраховані.

«Київські школи не готові до навчального року – влада каже про готовність на 90% і просить батьків поставитися з розумінням. Мовляв, спортзалі не відремонтували, але ми дуже хотіли. На безкоштовні підручники можуть розраховувати тільки пільговики. До цього теж треба поставитися з розумінням. У держбюджеті є тільки половина необхідної суми, другу половину чиновники Міносвіти запропонували знайти в місцевих бюджетах. У київському – на це грошей немає. Як немає грошей і на безкоштовне харчування в школах. Тому безкоштовні обіди в школах теж тільки для пільговиків», – пише політик.

«Не дивлячись на те, що написано в 53 ст. Конституції, шкільна освіта в Україні перестала бути безкоштовною. Навіть на те, щоб просто зібрати дитину до школи, більшості українських сімей доводиться планувати витрати за кілька місяців. Відразу викласти суму, що в декілька разів перевищує мінімальну зарплату, більшість сімей не в змозі. Доводиться викручуватися, купувати необхідні речі потроху, протягом року, щоб збори в школу не так сильно вдарили по бюджету», – зазначає опозиціонер.

Він нагадує, що зарплати вчителів залишаються на вкрай низькому рівні. Учитель вищої категорії, з величезним стажем, отримує близько 5000 грн, молодий вчитель без категорії та стажу змушений працювати за 2500 грн. «Чому вчителів, від яких залежить майбутнє наших дітей, влада цінує значно менше, ніж, наприклад, поліцейських, яким платять по 10 тис грн? Невже державі байдуже, якими виростуть її громадяни? », – Пише політик.

«Освіта – це те, у що вкладає гроші кожна поважаюча себе держава. Україна, відмовляючись нормально фінансувати освітню сферу, просто позбавляє себе майбутнього», – вважає Олександр Пузанов.