Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Влада привела Україну до клубу найбідніших країн світу»

08.09.16 5:28

Уже в поточному році Україна опиниться в клубі найбідніших країн світу з рівнем ВВП на душу населення нижче $2000. Про це пише на своїй сторінці в Facebook  лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Політик наводить дані: сумарно за 2014-2015 рр. Україна втратила 16% своєї економіки. ВВП впав з $ 4185 на душу населення в 2013 р до $2005 в 2015 р (дані МВФ).

«Рівень $2000 на душу населення – це межа, за якою знаходяться найбідніші держави. Їх економіка розвивається за рахунок натуральних ресурсів та неосвіченої робочої сили. Українська влада заявляє про пріоритет аграрного сектора. При всій повазі до аграріїв, але це сфера натуральних ресурсів і малоосвіченій робочої сили. Ця не та галузь, яка здатна вивести Україну на конкурентний рівень у XXI столітті. За прогнозами МВФ, уже в 2016 році ми перейдемо умовну межу – прогнозний рівень ВВП на душу населення впаде до $1854/чол. З такої прірви Україна вибереться не скоро», – підкреслює Олександр Пузанов.

Опозиціонер нагадує, що рівень безробіття в Києві зараз вище, ніж під час глобальної фінансової кризи в 2009 році. У важкі часи кризи, коли масово закривалися бізнеси, кількість безробітних працездатного віку в місті досягла 95,8 тисячі осіб. Рівень безробіття за методологією МОП тоді становив 7,1%. Зараз в Києві 103 тисячі осіб не мають роботи, а рівень безробіття досягає 7,6%.

«І якщо в 2009 році проблеми були багато в чому пов’язані з дією зовнішніх сил, то за нинішню ситуацію відповідальність цілком і повністю лежить на чинній владі, – пише Олександр Пузанов. – Влада розвалила економіку своїм непрофесіоналізмом. Замість обіцяних рішучих економічних реформ Україна отримала невиразні експерименти. Люди залишилися без роботи, без зарплати, без надії на майбутнє. На тлі всього цього, уряд ще й лякає секвестром бюджету та урізанням соціальних витрат, кожні три місяці підвищуючи тарифи на «комуналку». Цієї осені загальний рахунок за комуналку виросте в 2,2 раза, тобто на нас чекає новий виток інфляції, а українці стануть ще біднішими».

На думку політика, влада змушує громадян розплачуватися за провальні економічні експерименти, за безграмотність і непрофесіоналізм.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК має чіткий план відновлення промисловості та створення робочих місць. Тому першочерговою вимогою нашої партії є проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Замість нинішньої влади, яка довела країну до соціально-економічної катастрофи, повинні прийти професіонали, які хочуть відновити країну і вміють це робити», – впевнений Олександр Пузанов.