Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Влада, яка не здатна забезпечити людям безпечне життя, повинна піти

15.09.16 10:21

«Бойові дії на сході України й злочинна недбалість влади впливають на повсякденне життя всіх українців без винятку. Бойові дії зазначають легкий доступ до зброї, а недбалість влади – неконтрольоване насильство на наших вулицях. Додайте до цього глибоку економічну кризу та кадрове занулення міліції. В результаті отримаємо гнітючу ситуацію повної перемоги криміналітету над нинішньою владою, що нездатна керувати державою», – пише лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook .

Політик згадує дані дослідження Global Peace Index за 2016 рік. Це індекс безпеки, що характеризує рівень безпеки проживання в країнах і регіонах. У 2016 році Україна посіла в рейтингу 156 місце з 163 країн. Місця вище за Україну в списку займають Колумбія (147), Нігерія (149), Пакистан (153), Лівія (154), Судан (155) і навіть Північна Корея (150). У 2012 році Україна займала в списку 96 місце та входила до числа спокійних і мирних країн. Життя в нашій країні експерти вважали більш безпечним, ніж в США (115 місце), Туреччини (132), Білорусі (112), Ізраїлі (150) та Росії (157). «Зараз ситуація змінилася кардинально, а виною всьому конфлікт на сході країни та злочинна недбалість влади, яка взагалі не бореться з криміналом», – підкреслює опозиціонер.

Олександр Пузанов наводить офіційну статистику поліції, згідно з якою з початку року в Києві сталося 5900 тисяч квартирних крадіжок – на 40% більше, ніж за 8 місяців минулого року. «Замість розповіді про те, що поліція планує зробити, щоб впоратися з ситуацією, вона радить киянам активніше користуватися послугами охоронних фірм і встановлювати сигналізації. По суті, поліція відкрито зізнається в тому, що не спроможна забезпечити безпеку громадян і їх майна», – зазначає політик.

Він також нагадує, що за 7 місяців цього року в Києві відбулося 23694 ДТП, це на 18,8% більше, ніж за такий самий період минулого року. При цьому кількість ДТП, що від них постраждали люди, збільшилася на 32% та досягла 1 377 випадків. «Виходить, що безпеку на дорогах поліція також забезпечити не здатна. Ну може бути, хоча б резонансні злочини, яких не так багато, і які привертають загальну увагу, у нас розкриваються швидко? Ні, не розкриваються», – пише Олександр Пузанов.

Як приклад він згадує підпал телеканалу «Інтер», який відбувся 4 вересня. Минуло 10 днів, а правоохоронці, за словами заступника голови Національної поліції Костянтина Бушуєва, все ще «розглядають різні версії». Хоча цей злочин з самого початку було повністю знято на відео і самим «Інтером», і іншими каналами, які приїхали на місце подій, і охоронними камерами, та й просто перехожими на телефони, правоохоронці досі не назвали винних і не притягли їх до відповідальності. Аналогічно і з резонансним вбивством журналіста Павла Шеремета. На початку вересня Хатія Деканоїдзе констатувала: «Великого прориву в цій справі поки немає».

«А тепер згадаємо недавні жахливі теракти у Франції. Винних знаходили та заарештовували протягом двох-трьох діб. Відчуйте різницю, – підкреслює Олександр Пузанов. – Поліціянти на велосипедах і пріусах – це прекрасно. Але крім патрульних, яким ще треба навчитися безаварійного водіння автомобілів, поліції необхідні безліч інших фахівців, чітко виписані внутрішні процедури координації дій, налагоджені механізми горизонтальної та вертикальної взаємодії структурних підрозділів. Чітко окреслене правове поле, в решті решт. Поки цього немає, поліції та порядку в Україні не буде. А влада, яка обманює громадян, вдаючи, що поліція у нас є, повинна піти. Влада, яка не здатна зупинити розгул злочинності і забезпечити людям безпечне життя, повинна піти».