Укр

Новини опозиційного блоку

Розгляд позову ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ щодо ціни на газ призначено на 21 вересня

20.09.16 3:19

Окружний адміністративний суд м. Києва призначив на 21 вересня 2016 року засідання за позовом ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ про скасування Постанови Кабміну щодо підвищення ціни на газ. Засідання має розпочатися о 15.00 за адресою: вул. Петра Балбочана, 8.

Про це повідомив лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

«Необхідно скасувати першу постанову про підвищення ціни на газ, тоді всі наступні підвищення будуть скасовані автоматично. Особливо важливо це зробити зараз, адже за умовами Меморандуму з МВФ, тарифи на газ і теплову енергію для населення будуть коригуватися щоквартально. Перше підвищення планується вже в січні 2017 – ціна тисячі кубометрів може перевищити 8000 грн. Тому ми будемо боротися», – пояснив Олександр Пузанов.

При цьому він зазначив, що великого оптимізму щодо ходу процесу не відчуває. Суди змушені зупиняти виробництво та звертатися до Конституційного суду за роз’ясненнями, тому що під тиском влади вони не можуть прийняти єдине законне рішення й скасувати необґрунтовані тарифи.

«Не маючи інших аргументів, влада тисне на суд. Зараз, коли в країні йде судова реформа, коли судді йдуть на переатестацію, коли суддю в будь-який момент можуть звільнити, є ймовірність, що влада натисне на потрібні «кнопки», – пояснив політик.

Олександр Пузанов нагадав, що Постанова Кабміну про підвищення цін на газ є незаконною, оскільки уряд порушив основні принципи, якими повинен був керуватися, встановлюючи ціну. Це принципи економічної обґрунтованості тарифу, справедливості – тобто врахування спроможності споживачів платити таку ціну – і прозорості тарифу.

«Ніхто не проводив ніяких обговорень, не надавав економічних розрахунків. Уряд просто не став слухати нічиїх доводів проти даного рішення», – зазначив опозиціонер.

Він підкреслив, що за останні два роки ціна на газ для населення зросла в 8,2 раза. При цьому соціальні стандарти зросли всього лише на 10%.

«Як люди можуть платити таку ціну, якщо вони не заробляють достатньо коштів? І субсидії тут не допомагають. Наш уряд в проекті бюджету-2017 заклав на субсидії всього 52 млрд грн. Але за оцінками МВФ, на субсидії необхідно витратити 96 млрд грн. Природно, влада буде штучно зменшувати кількість людей, які мають право на компенсації. На яке існування вона прирікає тих, кому відмовить в отриманні субсидій, навіть уявити страшно», – зазначив політик.

Він нагадав, що зростання ціни на газ спричинить не тільки збільшення вартості тепла та електрики, але й новий виток інфляції, оскільки ціна енергоресурсів закладається в собівартість товарів.

«Така абсолютно безвідповідальна політика уряду здатна призвести до соціального вибуху. Наша країна може не перенести ще одного такого потрясіння. Вихід тут може бути тільки один: нові парламентські вибори, новий уряд, який дійсно зможе управляти державою, економікою і паливно-енергетичним комплексом. Якій знизить ці грабіжницькі тарифи та направить на потреби населення той газ, що видобувається в Україні», – підкреслив Олександр Пузанов.