Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Україна стрімко перетворюється на тоталітарну державу»

30.09.16 10:15

«Вже два з половиною роки чинна українська влада голосно заявляє про свою абсолютну відданість європейським ідеалам свободи та демократії, при цьому негласно, а іноді зухвало відкрито – залякуючи, переслідуючи, принижуючи й знищуючи політичних конкурентів», – пише у своїй колонці на сайті «Українських новин» лідер київського опозиційного блоку Олександр Пузанов.

Серед проявів переслідування політик згадує люстрацію та позбавлення опозиції всіх прав в парламенті – мається на увазі право на посаду віце-спікера, а також право на верховенство в контрольних комітетах парламенту та комітеті зі свободи слова.

«Останнім часом влада, стрімко втрачає залишки суспільної легітимності, почала справжнє цькування опозиції. Незгодних з правлячим режимом лякають і б’ють, безпідставно звинувачують в злочинах і саджають до СІЗО, за ними стежать, підпалюють і громлять їх приміщення, офіси їхніх компаній штурмують спецназ або бойовики, телеканали, які відмовляються слідувати режимної цензурі, намагаються закрити. Це все можна назвати коротко: державний тероризм», – пише Олександр Пузанов.

Він нагадує, що Женевська конференція з тероризму, що проходила під егідою ООН в 1987 визначила, що відноситься до проявів державного тероризму. Це, зокрема, практики поліцейської держави – контроль за новинами, стеження, побиття, помилкові арешти, фальсифіковані звинувачення, вбивства і так далі.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зараз під атакою правлячого політичного режиму. Все просто: у опозиційної партії перший рейтинг в країні. А рівень народної недовіри до влади зашкалює. Тому в хід йдуть кримінальні справи, залякування й ярлики “ворогів народу”. Переживемо. Ми не боїмось. Ми не зупинимося, не будемо мовчати. Будемо боротися за єдину, мирну, правову, безпечну, справедливу й демократичну Україну. І тих, хто хоче бачити нашу країну саме такий, я закликаю не боятися визнати очевидне: Україна стрімко перетворюється на тоталітарну державу, в який жорстоко та нещадно придушуються або присікаються будь-які прояви опозиції. Необхідно усвідомити небезпеку й не допустити цього», – пише Олександр Пузанов.