Укр

Новини опозиційного блоку

Київський ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виграв суд у поліції

06.10.16 5:56

6 жовтня Шевченківський районний суд Києва визнав незаконною постанову слідчого поліції про закриття кримінальної справи за фактом фальсифікацій на виборах до Київради в 2015 році.

Скаргу подала Київська міська організація ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, після того, як 15 вересня слідчий закрив справу.

«Поліція закрила кримінальне провадження, хоча за рік правоохоронці не провели належних слідчий дій і не розібралися, звідки на виборчих дільницях з’явилися додаткові дві тисячі бюлетенів. Зрозуміло, ми звернулися до суду, і він прислухався до наших доводів, відновив справу. У поліції з’явиться ще один шанс розібратися, та все ж знайти винних у появі «зайвих бюлетенів», – зазначив лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Він нагадав, що ще в 2015 році суд визнав дії територіальної виборчої комісії Києва незаконними та зобов’язав надати акт про розбіжності в кількості бюлетенів. Але акт так і не був складений.

Політик пояснив, що поліція, проводячи слідство, допитала лише одного свідка – голову територіальної виборчої комісії Києва – по суті головного підозрюваного. Грунтуючись, тільки на одних його свідченнях, поліція зробила висновок про відсутність складу злочину й закрила справу.

«У нас не було ілюзій ні в жовтні 2015 року, ні зараз. Незважаючи на всі заяви про боротьбу з корупцією і бажання будувати правове європейське суспільство, влада продовжує дурити своїх громадян, фальсифікувати результати їхнього волевиявлення. Нинішній склад Київради має дуже низьку легітимність, оскільки він був обраний з кричущими порушеннями. Ми будемо домагатися того, аби влада визнала ці порушення”, – розповів Олександр Пузанов.