Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ ВИКОНАТИ ПУНКТИ РЕЗОЛЮЦІЇ ПАРЄ, ЯКІ ВОНА ПРИХОВУЄ: ПРИПИНИТИ ТИСК НА ОПОЗИЦІЮ ТА ЗМІ, ЗАБЕЗПЕЧИТИ МІНСЬК І НАЦІОНАЛЬНИЙ ДІАЛОГ, ВИПРАВИТИ ЛЮСТРАЦІЮ

13.10.16 3:11

Заява партії

Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції заявила про регулярний тиск української влади на опозицію та незалежні засоби масової інформації, піддала критиці гуманітарну політику в Україні і закликала виконати політичну частину Мінських угод. Все те, про що неодноразово заявляв ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, тепер визнано Європейським співтовариством. Ми вимагаємо від влади виконати резолюцію ПАРЄ: припинити тиск на опозицію та незалежні ЗМІ, організувати національний діалог і забезпечити рівні права всіх етнічних, мовних та релігійних груп в українському суспільстві, виправити закон про люстрацію і почати виконання політичної частини Мінських угод.

Вчора Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла дві резолюції в підтримку України – «Політичні наслідки російської агресії в Україні» і «Про засоби правового захисту від порушення прав людини на українських територіях, непідконтрольних українській владі» . Цим європейські парламентарії засвідчили готовність підтримати українську державність, цілісність і суверенітет України в складний і драматичний період випробувань. Законодавці Європи закликали шукати мирний шлях виходу з конфлікту на сході нашої країни, виконувати умови Мінських угод, йти шляхом діалогу і компромісу. І це безумовна перемога для України.

У своїй резолюції ПАРЄ розкритикувала дії української влади. Так, в пункті 7 резолюції «Політичні наслідки російської агресії в Україні» говориться:

«Асамблея висловлює жаль, що на тлі ситуації в області безпеки, що погіршилася , і відсутності стійкого припинення вогню, немає ніякого прогресу в реалізації політичних аспектів Мінських угод».

Пункти 11.1, 11.2 і 11.4 в тій же резолюції в перекладі звучать так:

«Парламентська асамблея Ради Європи

11.1. Глибоко стурбована фактами регулярного тиску на політичну опозицію та незалежні ЗМІ, закликає владу України дотримуватися міжнародних демократичних стандартів, включаючи плюралізм в медіа та існування незалежної політичної опозиції;

11.2. Закликає владу України організувати національний діалог і гармонізувати відносини між різними етнічними, мовними та релігійними групами в українському суспільстві;

11.4. закликає владу України позитивно розглянути рекомендації Європейській комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) реалізувати її рекомендації щодо внесення поправок до закону про люстрацію, а також забезпечити подальше проведення реформ відповідно до європейських стандартів».

Європейські парламентарії вперше заявили про свою стурбованість регулярним тиском на політичну опозицію та незалежні медіа в нашій країні. Вони закликали українську владу почати загальнонаціональний діалог для гармонізації відносин між різними етнічними, мовними та релігійними групами в Україні, а також зажадали від української влади привести люстраційне законодавство у відповідність з європейськими нормами. І це – справжня перемога України на шляху до реформ, і безумовна поразка для української влади, яка не втомлюється брехати людям про свою прихильність демократії і правам людини.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК систематично звертає увагу наших європейських колег на проблеми з розвитком демократії в Україні. Ми не втомлюємося говорити, що українська демократія сьогодні знаходиться під загрозою, що якщо маховик політичних репресій і гонінь на незалежні ЗМІ не буде зупинений, вона зазнає поразки. Голосування ПАРЄ щодо поправок до резолюції, підготовленої нашими депутатами, – це важлива підтримка істинної проукраїнської позиції.

На жаль, ці пункти резолюцій, невигідні владі, не отримали висвітлення в українських ЗМІ. Це дає підстави ще раз сказати про те, що політична цензура в Україні – реальність сьогоднішнього дня. Влада робить все, щоб створити викривлену картину ситуації в країні і світі, за допомогою якої вона маніпулює громадською свідомістю. Це ще один доказ того, що сьогодні Україна рухається по шляху згортання демократії.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК проти вибіркового підходу до вимог ПАРЄ. Ми вимагаємо від влади виконати всі положення резолюцій Асамблеї.
Для розвитку демократії в Україні необхідно зупинити політичні репресії, припинити незаконну діяльність радикалів, припинити тиск на ЗМІ і забезпечити їх реальну незалежність.

Для відновлення стійкого миру в Україні необхідно почати виконання політичної частини Мінських угод, а також організувати діалог між регіонами, припинити проводити однобоку гуманітарну політику, скасувати всі рішення, які провокують розкол у суспільстві за етнічною, мовною та релігійною ознаками.

Для відновлення законності в країні необхідно змінити закон про люстрацію, прибравши з нього норми, що порушують Конституцію і права людини.

Виконання резолюції ПАРЄ – це тест для політиків і країни в цілому. Тільки мирна і демократична Україна буде мати шанс стати частиною єдиної Європи.