Укр

Новини опозиційного блоку

Попри перші заморозки, п’ята частина будинків в Києві без опалення

18.10.16 3:18

 

Взимку на нас чекає комунальний колапс. Батареї будуть холодними, а рахунки за опалення – космічними », – пише на своїй сторінці в Facebook  лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов

Політик наголошує, що попри перші заморозки, п’ята частина будинків в Києві без опалення. Міські чиновники обіцяють дати тепло у всі будинки до 25 жовтня – якраз тоді Гідрометцентр прогнозує зниження середньодобової температури нижче 0 градусів.

«Київенерго» розповідає про блокування своїх рахунків за борги перед «Нафтогазом», про зношеність мереж на 70% та про відсутність грошей на ремонт. Дійшло до того, що місто було змушене дати «Київенерго» аванс 250 млн грн. Вочевидь, це прояв так званої «децентралізації» – в українських умовах вона визначається, як перекладання проблем з центрального на місцевий рівень, без надання необхідного фінансування», – зазначає опозиціонер.

Він нагадує, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, разом з конструктивною частиною парламенту, яка адекватно оцінює масштаб можливих проблем, ще в середині липня прийняли законопроект (#2706), що дозволяє розблокувати рахунки всіх українських паливних компаній для проведення ними необхідних робіт з підготовки до опалювального сезону. Але законопроект був ветований Президентом 11 серпня. Арешт рахунків не дозволяє паливним компаніям провести навіть найнеобхідніші ремонти та реалізувати необхідні інвестпрограми, такі як встановлення будинкових лічильників тепла.

Ще одним фактором, що зіграв проти адекватного опалювального сезону, став рівень газу в підземному сховищі. За даними «Укртрансгазу» в ньому зберігається всього 14, 7 млрд кубометрів газу, при мінімально необхідних 17,0 млрд кубометрів (виходячи з практики минулих років). Сховище заповнено на 48%.

«Така безвідповідальна політика загрожує холодними батареями при нових грабіжницьких тарифах на опалення. У разі холодної зими, в кращому випадку, температура в квартирах не підійматиметься вище за 12 градусів», – попереджає опозиціонер.

Він наводить дані «Київенерго», за якими борг киян за опалення і гарячу воду станом на 1 вересня досяг 521 млн грн. «Не треба бути провидцем, щоб передбачити – борги городян перед паливною компанією виростуть ще більше. За 2,5 року при нинішній владі тарифи на газ для населення зросли в 8,4 раза, а на теплову енергію в 4,9 раза. При тих тарифах, які встановила влада, люди просто не зможуть оплачувати занадто дорогі для них послуги. А далі – замкнуте коло: немає грошей у споживачів, енергокомпанія не отримує плату за свої послуги; вона не може ремонтувати мережі, у неї немає грошей на розрахунки з постачальниками; споживач не отримує якісну послугу й відмовляється платити. Судячи з усього, взимку нас чекає комунальний колапс. Батареї будуть холодними, а рахунки за опалення – космічними», – пише Олександр Пузанов.