Укр

Новини опозиційного блоку

Доходи чотирьох з п’яти українців менше офіційного рівня бідності

18.10.16 4:04

Лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов пропонує скоротити видатки на утримання центральних органів виконавчої влади та регуляторів, направивши зекономлені кошти на підвищення соціальних стандартів.

«Якщо урізати всі ці абсолютно нікому не потрібні витрати, можна було б безболісно направити на соціальні потреби додатково не менше 15 млрд грн. Додати сюди ще приблизно 67 млрд грн, які в 2017 році бюджет отримає за рахунок інфляції (вони зараз просто “не враховуються” проектом бюджету), отримаємо 82 млрд грн, завдяки яким можна підвищити рівень життя людей та зробити хоча б крок в напрямку боротьби з бідністю», – пише Олександр Пузанов в своїй колонці для «Українських Новин» .

Політик зазначає, що за три останні роки проблема бідності без жодного перебільшення стала для України проблемою №1. «Доходи чотирьох з п’яти українців становлять менше $5 на день – офіційного рівня бідності за критеріями ООН. Тобто, зарплата або пенсія нижче 3954 грн на місяць ($152) – це рівень крайньої бідності. За даними Мінсоцполітики, 52% українців живуть на фактичний прожитковий мінімум – 2 669 грн. Це приблизно $3,4 на день, – пише опозиціонер.

Він нагадує, що в Україні поширена бідність серед тих, хто працює. Причому це характерно не тільки для некваліфікованого персоналу, але й для людей з високим рівнем освіти – для вчених, лікарів, вчителів. «Наприклад, молодий учитель – випускник вузу – приречений на бідність: без категорії та стажу він змушений працювати за 2500 грн – $ 96 в місяць», – підкреслює Олександр Пузанов.

Політик пише, що реальні зарплати й пенсії, значна частина соціальних виплат, впали внаслідок кризи, інфляції і девальвації. Ціни зросли майже на 88%, а реальні доходи населення впали на 30%. Влада скасувала ряд соціальних пільг, частина інших – перекинула на місцеві бюджети, які не в змозі їх фінансувати через брак коштів. Зростання тарифів на енергоносії та комунальні послуги в 5-8 разів в цьому опалювальному сезоні змусило вже кожну другу сім’ю стояти з простягнутою рукою за субсидіями.

Запропонований урядом проект Бюджету-2017 не пропонує підвищення соціальних стандартів з урахуванням інфляції 2014-2016 рр, – зазначає опозиціонер. Збільшити соціальні стандарти хочуть лише на 10%: прожитковий мінімум має зрости до кінця 2017 року до 1700 грн., мінімальна зарплата – до 1762 грн., мінімальна пенсія – до 1 373 грн., Що нижче навіть існуючого зараз фактичного прожиткового мінімуму.

«Боротьба з бідністю повинна стати головним пріоритетом для цієї української влади та наступних. На вирішення цієї проблеми повинен орієнтуватися кожен прем’єр, міністр або депутат, коли вони займаються бюджетом або вирішують, на що витратити податкові надходження – наші спільні гроші. Економити треба не на людях, а на утриманні чиновників. Про це постійно говорить ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК і в парламенті, і на ефірах, і на зустрічах з людьми », – підкреслює Олександр Пузанов.

У якості прикладу статей, на яких можна заощадити, опозиціонер називає витрати на утримання центральних органів виконавчої влади та регуляторів – в проекті бюджету-2017 заплановано їхнє збільшення на 7,8 млрд грн. Ще 6,6 млрд грн. в 2017 році «з’їдять» обласні державні адміністрації (які повинні бути ліквідовані згідно з проектом змін до Конституції в частині децентралізації).

Можна заощадити й витратах на Секретаріат Кабінету Міністрів України, які хочуть збільшити на 39,5% (з 285,7 до 398,4 млн. Грн.), на інформаційно-аналітичне обслуговування Президента України – на 46,5% (з 446,5 до 668,7 млн. грн.) на думку опозиціонера, їх цілком можна було б залишити на колишньому рівні.

Він також пропонує скоротити витрати на Міністерство з питань окупованих територій і переселенців, а також на Мінінформполітікі. «25,2 млн грн. у 2017 році влада хоче витратити на Міністерство з питань окупованих територій і переселенців, але ніякої операційною діяльністю воно займатися не буде – програми відновлення Донбасу, як і раніше, будуть реалізовуватися через Мінрегіонбуд, а виплати для ВПЛ – через Мінсоцполітики. Навіщо Міністерство, яке нічого не робить? Ще одне абсолютно «необхідне» відомство – Мінінформполітікі (в просторіччі «Мінстець»). Воно обіцяло попрацювати рік, і за цей час виграти інформаційну війну, однак нікуди не поділося, і в 2016 році обійдеться платникам податків в 113,0 млн грн., А в 2017 році – більш ніж в чверть мільярда! Право слово, для поліпшення іміджу держави Україна набагато корисніше було б витратити ці гроші на підвищення соціальних стандартів».

Урізавши ці витрати, можна було б безболісно направити на соціальні потреби додатково не менше 15 млрд грн. Додавши ще приблизно 67 млрд грн, які в 2017 році бюджету принесе інфляція, отримаємо 82 млрд грн, завдяки яким можна підвищити рівень життя людей.

«По-моєму, все вже усвідомили, що мир, гідний рівень життя людей і справедливість не входять в число пріоритетів цієї влади. Тому у цього режиму немає майбутнього навіть у близькій перспективі. А нашій країні, щоб мати майбутнє, потрібна інша влада. Головним пріоритетом якої має бути добробут людей», – вважає Олександр Пузанов.